Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Szczecinie z dnia 29 kwietnia 2010 r., sygn. II SA/Sz 254/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Makowska po rozpoznaniu w dniu 29 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D. A. na pismo Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej z dnia [...]r. Nr [...] w przedmiocie świadczenia pieniężnego postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

D. A. pismem z dnia [...]r. wystąpił do Dyrektora Aresztu Śledczego z wnioskiem o zwrot kosztu przejazdu z [...]do [...]dla niego i małżonki, w wysokości ceny biletu 2 klasy pociągu pośpiesznego, zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego, wypłatę zasiłku osiedleniowego w wysokości 300 % uposażenia oraz diety dla D. A. i jego małżonki za czas przejazdu i pierwszą dobę pobytu w nowym miejscu. Jako podstawę prawną żądania D. A. wskazał przepis art. 110 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2002r. Nr 207, poz. 1761ze zm.) oraz rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 kwietnia 2003r. w sprawie należności przysługujących funkcjonariuszowi Służby Więziennej z tytułu podróży na obszarze kraju i przeniesień (Dz. U. Nr 889, poz. 813 ze zm.).

Uzasadniając wniosek D. A. podał, że po zwolnieniu ze służby funkcjonariusza służby więziennej na podstawie art. 39 ust. 2 pkt 6 ustawy o Służbie Więziennej, którą pełnił w [...], obrał wraz z małżonką nowe miejsce zamieszkania w [...]. Wnioskodawca dołączył do tego wniosku potwierdzenie zameldowania na pobyt stały w [...]oraz rachunek z tytułu przewozu urządzenia domowego.

Dyrektor Aresztu Śledczego pismem z [...]r. Nr [...]poinformował D. A., że rozpatrzył odmownie wniosek z dnia [...]r.

Organ wskazał, że wnioskodawca został zwolniony ze służby w dniu [...]r. na własną prośbę w związku z posiadaniem wysługi emerytalnej i wyjaśnił, że zgodnie z art. 104 ust 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 roku o Służbie Więziennej funkcjonariuszowi przysługują świadczenia związane ze zwolnieniem ze służby. W art. 110 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej zostały wymienione świadczenia, które otrzymuje funkcjonariusz zwolniony ze służby na podstawie art. 39 ust. 2 pkt 6 ustawy o Służbie Więziennej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00