Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Opolu z dnia 3 marca 2010 r., sygn. I SA/Op 562/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grzegorz Gocki Sędziowie Sędzia WSA Marzena Łozowska Sędzia WSA Anna Wójcik (spr.) Protokolant sekretarz sądowy Maria Żymańczyk po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 3 marca 2010 r. sprawy ze skargi "A" Spółka Akcyjna w O. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z dnia 7 października 2009 r., nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku od towarów i usług za luty 2005r. oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] wydaną na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) - dalej jako: [o.p.] Dyrektor Izby Skarbowej w Opolu utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu z dnia [...] określającą skarżącej A Spółka Akcyjna w O. wysokość zobowiązania w podatku od towarów i usług za luty 2005 r. w kwocie 68.056 zł.

Motywując rozstrzygnięcie przytoczył, że w związku ze złożoną przez skarżącą w dniu 14.04.2009 r. korektą deklaracji podatku od towarów i usług za podany okres rozliczeniowy wraz z wyjaśnieniami do tej korekty, Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2009 r. wszczął z urzędu postępowanie podatkowe w przedmiocie określenia prawidłowości i rzetelności rozliczenia podatku od towarów i usług za luty 2005 r. Z wyjaśnień Spółki wynikało, że kwota nadpłaty ujęta w korekcie obejmuje podatek naliczony od zakupu paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu wykorzystywanych do samochodów ciężarowych i osobowego.

W ramach wszczętego postępowania obejmującego prawidłowość rozliczenia w tym podatku ustalił, że skarżąca w lutym 2005 r. dokonała zakupu paliwa wykorzystywanego do napędu samochodu osobowego marki Peugeot o nr rejestracyjnym [...], udokumentowanego 6 fakturami VAT. Z kserokopii dowodu rejestracyjnego wynikało, iż pojazd o podanym numerze rejestracyjnym był samochodem osobowym, a jego ładowność nie została w dowodzie rejestracyjnym okreslona. Zadeklarowane przez Spółkę odliczenie podatku naliczonego w odniesieniu do zakupów paliwa do pojazdów ciężarowych nie zostało przez organ zakwestionowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00