Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 24 lutego 2010 r., sygn. IV SA/Wr 523/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Lidia Serwiniowska, Sędziowie Sędzia NSA Tadeusz Kuczyński, Sędzia WSA Małgorzata Masternak-Kubiak, (sprawozdawca), Protokolant Aneta Januszkiewicz, po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 3 lutego 2010 r. sprawy ze skargi T. K. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia funkcjonariusza w czynnościach służbowych I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji; II. uchyla rozkaz personalny Komendanta Miejskiego Policji w L. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie uchylenia zawieszenia T. K. w czynnościach służbowych; III. orzeka, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonania.

Uzasadnienie

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. z dnia [...] września 2009 r., nr [...] na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.), po rozpatrzeniu odwołania złożonego przez młodszego aspiranta T. K. - specjalistę Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w L. - od rozkazu personalnego Komendanta Miejskiego Policji w L. z dnia [...] sierpnia 2009 r., nr [...] w sprawie zawieszenia wymienionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych na okres 3 miesięcy: od dnia 16 września 2009 r. do dnia 15 grudnia 2009 r. zaskarżony rozkaz personalny utrzymano w mocy.

W motywach uzasadnienia podano, że rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] sierpnia 2009 r. Komendant Miejski Policji w L. na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r., nr 43, poz. 277 z późn. zm.) zawiesił młodszego aspiranta T. K. w czynnościach służbowych na okres 3 miesięcy, tj. od dnia 16 września 2009 r. do dnia 15 grudnia 2009 r. Decyzji tej nie nadano rygoru natychmiastowej wykonalności, a funkcjonariusz z jej treścią został zapoznany w dniu 19 sierpnia 2009 r.

Od powyższego rozkazu personalnego T. K., odwołał się do Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. W odwołaniu podniósł, że zaskarżony rozkaz personalny został wydany z naruszeniem postanowień art. 107 i 108 k.p.a., albowiem w uzasadnieniu nie wskazano podstawy prawnej rozstrzygnięcia oraz niewłaściwie oznaczono organ poprzez wskazanie Komendy Miejskiej Policji w L. zamiast Komendanta Miejskiego Policji. Z tych powodów wniósł o uchylenie zaskarżonego rozkazu personalnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00