Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 14 stycznia 2010 r., sygn. II SA/Bk 536/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Stanisław Prutis (spr.), Sędziowie sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska, sędzia NSA Elżbieta Trykoszko, Protokolant Sylwia Tokajuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 14 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi J. O. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w B. z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej - oddala skargę.-

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...] Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w B. utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B. P. z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] wydaną w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia u J. O. choroby zawodowej.

U podstaw tego rozstrzygnięcia legły następujące ustalenia:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w B. w oparciu o orzeczenia lekarskie Przychodni Chorób Zawodowych P. Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w B. nr [...] z dnia [...] listopada 2008 r. oraz Przychodni Chorób Zawodowych Instytutu i Medycyny Pracy w Ł. Nr [...] z dnia [...] lutego 2009 r. wydał decyzję o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej - narządu głosu spowodowanej nadmiernym wysiłkiem głosowym u J. O.

Od powyższej decyzji odwołał się J. O.

Organ II instancji, przed wydaniem decyzji, pismem z dnia 28 kwietnia 2009 r. zwrócił się do Przychodni Chorób Zawodowych Instytutu i Medycyny Pracy w Ł. o zajęcie stanowiska czy w prowadzonym postępowaniu uwzględniono badanie stroboskopowe z dnia 23 października 2008 r. przeprowadzone w Lekarskiej Specjalistycznej Spółdzielni Pracy Eskulap w B. i jakie miało ono wpływ na końcowe orzeczenie. W odpowiedzi, pismem z dnia 26 maja 2009 r. poinformowano, że w trakcie postępowania diagnostyczno-orzeczniczego dokonano analizy całości dokumentacji dołączonej do skierowania oraz dokumentacji lekarskiej przedstawionej przez pacjenta. Jednakże podstawę do rozpoznania stanowiły wyniki badań laryngologicznych, foniatrycznych i videostroboskopowych przeprowadzonych w Instytucie. (...) Reasumując stwierdzono, że Instytut nie zgadza się z rozpoznaniem postawionym przez lekarza foniatrę LSSP Eskulap w B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00