Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 20 wrzenia 2006 r., sygn. II SA/Rz 1085/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Ryszard Bryk Sędziowie NSA Maria Zarębska-Kobak AWSA Joanna Zdrzałka /spr./ Protokolant sekr. sąd. Anna Mazurek-Ferenc po rozpoznaniu w Wydziale II Ogólno-Administracyjnym na rozprawie w dniu 20 września 2006 r. sprawy ze skargi A. N. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w R. z dnia [...] listopada 2005 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia choroby zawodowej -skargę oddala-

Uzasadnienie

II SA/Rz 1085/05

UZASADNIENIE

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w R. decyzją z dnia [...] listopada 2005 r. Nr [...], po rozpatrzeniu odwołania A. N., utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dla powiatów b. i l. w U. D. z dnia [...] września 2005 r. Nr [...] o braku podstaw do stwierdzenia u A. N. choroby zawodowej - przewlekłej choroby obwodowego układu nerwowego wywołanej sposobem wykonywania pracy - zespół cieśni w obrębie nadgarstka (poz. 20/1 wykazu chorób zawodowych).

Za podstawę prawną przyjął art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a. oraz § 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania, podejrzenia, rozpoznawania i stwierdzania chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz. U. Nr 132, poz. 1115, ze zm.).

Z uzasadnienia decyzji i akt administracyjnych sprawy wynika, że A. N. zatrudniona była w latach 1964-2001 w Zespole Opieki Zdrowotnej w U. D. kolejno na stanowiskach: kasjer, referent, archiwistka, starszy referent i specjalista. Z oceny narażenia zawodowego wynika, że czasie dnia pracy przez 4 godziny pisała na maszynie obciążając obie ręce poprzez wykonywanie ruchów monotypowych. W pozostałym czasie pracy wykonywała inne czynności biurowe, w tym pisanie ręczne, kopiowanie, układanie akt.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00