Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 10 grudnia 2009 r., sygn. II SA/Rz 747/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Maria Zarębska-Kobak Sędziowie WSA Krystyna Józefczyk /spr./ SO (del.) Tomasz Smoleń Protokolant Anna Zięba po rozpoznaniu w Wydziale II Ogólnoadministracyjnym na rozprawie w dniu 10 grudnia 2009 r. sprawy ze skargi T.W. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w [...] z dnia [...] lutego 2009 r., nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w [...] z dnia [...] stycznia 2009r., nr [...]

Uzasadnienie

II SA/Rz 747/09

U Z A S A D N I E N I E

Przedmiotem skargi T. W. jest decyzja Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z [...] lutego 2009 r. nr [...], którą utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z [...] stycznia 2009 r. znak [...] o braku podstaw do stwierdzenia u T. W. choroby zawodowej.

Decyzją z dnia [...].01.2009 r. nr [...] nie stwierdzono u T. W. choroby zawodowej w postaci: przewlekłej choroby narządu głosu spowodowanej nadmiernym wysiłkiem głosowym trwającym co najmniej 15 lat wymienionym w poz. 15 wykazu chorób zawodowych rozporządzenia Rady Ministrów z 30.07.2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłoszenia podejrzenia, rozpoznania i stwierdzenia chorób zawodowych oraz przedmiotów właściwych w tych sprawach (Dz.U. Nr 132, poz. 1115; zwane dalej Rozporządzeniem). PPIS wydał swe rozstrzygnięcie w oparciu o orzeczenia lekarskie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w R. Nr [...] z 22.02.2006 r. o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej, Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera nr [...] z 5.06.2006 r. o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej oraz orzeczenia lekarskiego uzupełniającego wydanego przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w R. Nr [...] z 1.12.2008 r. o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej. Opisana decyzja PPIS była wynikiem wydania przez PWIS decyzji z [...].04.2007 r. znak: [....] o uchyleniu decyzji PPIS z dnia [...].02.2007r. i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia. W postępowaniu wyjaśniającym wystąpiły braki, które dotyczyły udokumentowania zmiany nazwiska T. S. na W. oraz braku wypowiedzenia się WOMP w R. na temat uwzględnienia dodatkowych okresów narażenia zawodowego. WOMP w R. w orzeczeniu lekarskim uzupełniającym z 1.12.2008 r. nr [...] wyjaśnił, iż na podstawie badań u T. W. nie stwierdzono podstaw do rozpoznania choroby zawodowej narządu głosu spowodowanej nadmiernym wysiłkiem głosowym trwającym co najmniej 15 lat wymienionej w pozycji 15 wykazu chorób zawodowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00