Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 30 lipca 2009 r., sygn. I SA/Ol 445/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Błesiński, Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Pierechod (spr.), Sędzia WSA Wojciech Czajkowski, Protokolant Marika Brzozowiec, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 30 lipca 2009 r., sprawy ze skarg W. R. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]"nr "[...]" oraz z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zabezpieczenia na majątku podatnika przybliżonych kwot zobowiązań podatkowych oddala skargi.

Uzasadnienie

Dwiema decyzjami odpowiednio: z dnia "[...]" oraz z "[...]" Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołań W. R. reprezentowanego przez pełnomocnika - radcę prawnego, od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia: "[...]" Nr "[...]" orzekającej o zabezpieczeniu na majątku podatnika, przybliżonej kwoty zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2006r. w wysokości 897.543 zł wraz z należnymi odsetkami od tego zobowiązania oraz "[...]", nr "[...]" orzekającej o zabezpieczeniu na majątku podatnika, przybliżonej kwoty zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za marzec, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień 2006r. w wysokości 927.016 zł wraz z należnymi odsetkami od tego zobowiązania, z uwagi na uzasadnioną obawę, że zobowiązania podatkowe w podatku od towarów i usług mogą nie zostać wykonane, utrzymał w mocy decyzje organu I instancji.

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy wskazał, że Naczelnik Urzędu Skarbowego, kierując się treścią art. 33 § 1 Ordynacji podatkowej orzekł o dokonaniu zabezpieczenia na majątku W. R., przybliżonej kwoty zobowiązań w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2006 r. płaconym według stawki 19% oraz w podatku od towarów i usług za marzec, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień 2006r. Organ podatkowy I instancji, oceniając zgromadzony materiał dowodowy tj. fakt, iż z przeprowadzonych zestawień wynikało, że podatnik nie zawsze wywiązywał się z terminów zapłaty należnych zobowiązań podatkowych oraz zaliczek na podatek, nadto biorąc pod uwagę wysokość przybliżonych kwot zobowiązań z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych jak i podatku od towarów i usług oraz fakt, że strona zmieniła miejsce obowiązku podatkowego uznał, że istnieją przesłanki, które wskazują, iż zobowiązanie podatkowe może nie zostać wykonane, biorąc pod uwagę przybliżone kwoty zaniżenia zobowiązań podatkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00