Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 6 czerwca 2008 r., sygn. II SA/Kr 1349/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Zimmermann (spr.) Sędziowie WSA: Małgorzata Brachel-Ziaja WSA: Barbara Pasternak Protokolant Teresa Jamróz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 czerwca 2008 r. sprawy ze skarg "[...]" Spółki Akcyjnej w K. i M. S. na uchwałę Rady Miasta z dnia [...] nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru: "U." skargi oddala.

Uzasadnienie

II SA/Kr 1349/06

UZASADNIENIE

Rada Miasta podjęła w dniu [...] r. Uchwałę Nr [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "U.".

W dniu 24 listopada 2006 r. skargę na tę uchwałę wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie "[...]" Spółka Akcyjna z siedzibą w K., ul. [...], czyniąc to po bezskutecznym wezwaniu Rady Miasta do usunięcia naruszenia interesu prawnego.

Skarżąca Spółka zarzuciła w/w uchwale naruszenie jej interesu prawnego, polegające na nieuzasadnionym ograniczeniu prawa własności nieruchomości w sytuacji, gdy naruszone zostały w sposób rażący przepisy prawa regulujące procedurę uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a uchwalony plan jest sprzeczny z przepisami prawa, regulującymi zagospodarowanie przestrzenne i nadmiernie oraz w sposób nieuzasadniony ogranicza wykonywanie prawa własności przez skarżącą.

Napisano w skardze, że skarżąca Spółka jest właścicielem nieruchomości gruntowej położonej w K., dzielnicy administracyjnej P., przy ulicy [...], a składającej się z działek gruntu Nr. [...], [...], [...], obr. [...]. Nieruchomość jest zabudowana budynkiem biurowo -- administracyjnym. Poprzez podjęcie zaskarżonej uchwały, naruszony został interes prawny skarżącej z uwagi na nieuzasadnione i nadmierne ograniczenie prawa zabudowy nieruchomości. Wskazano, że uchwalenie planu nastąpiło z naruszeniem procesu planistycznego, regulowanego w art. 6 do 32a ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.). W dniu [...] lipca 2000

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00