Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 12 grudnia 2007 r., sygn. III SA/Łd 680/07

Dnia 12 grudnia 2007 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Monika Krzyżaniak Sędziowie Sędzia NSA Janusz Nowacki Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska (spr.) Protokolant asystent sędziego Tomasz Godlewski po rozpoznaniu w dniu 12 grudnia 2007 roku na rozprawie sprawy ze skargi M. K. na orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby 1. uchyla zaskarżone orzeczenie oraz poprzedzające je orzeczenie Komendanta Powiatowego Policji w P. z dnia [...] Nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżone orzeczenie nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się wyroku.

 

UZASADNIENIE

III SA/Łd 680/07

UZASADNIENIE

Orzeczeniem Nr [...] Komendant Powiatowy Policji w P. na podstawie art. 135j ust. 1 w zw. z art. 133 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o Policji (Dz.U. z 2007r., Nr 43, poz. 277) po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego w sprawie przeciwko M. K. obwinionemu o to, że w dniu [...] stawił się, zgodnie z grafikiem, do służby w Komendzie Powiatowej Policji w P., będąc w stanie po użyciu alkoholu i zgłosił gotowość do jej podjęcia, naruszając dyscyplinę służbową tj. o czyn z art. 132 ust. 3 pkt 6 ustawy o Policji, uznał. M. K. winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył karę dyscyplinarną "wydalenia ze służby".

Uzasadniając podstawy orzeczenia Komendant wyjaśnił, iż w dniu [...] Naczelnik Sekcji Kryminalnej KPP w P. J. W., pełniący służbę z ramienia kierownictwa, podczas odprawy do służby nocnej poddał obwinionego M. K. badaniu stanu trzeźwości. Decyzje swą uzasadnił podejrzeniem braku dyspozycji do służby, która objawiała się w wyglądzie zewnętrznym strony i woni alkoholu z ust. W wyniku przeprowadzonego badania, przy użyciu urządzenia kontrolno-pomiarowego ustalono, iż stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu o godz. 21:42 wynosiło 0,40 mg/l, natomiast o godz. 21.56 w ilości 0,46 mg/l. Wobec uzyskania wyniku wskazującego na stężenie rosnące, M. K. nie został dopuszczony do służby, zaś o zdarzeniu zostali powiadomieni przełożeni strony. W dniu [...] wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne w związku z naruszeniem dyscypliny służbowej, w tym też dniu M. K. przesłuchany w charakterze obwinionego przyznał się do zarzucanego mu czynu i pouczony o przysługujących mu uprawnieniach odmówił złożenia wyjaśnień do protokołu. Jednocześnie spośród policjantów KPP w P. wskazał obrońcę w osobie. K.J., który wyraził na to zgodę i uczestniczył w przesłuchaniu. Następnie w dniu [...]. obwiniony zapoznał się z aktami sprawy, dodatkowo wyjaśnił okoliczności mające wpływ na popełnienie przez niego zarzucanego mu czynu naruszenia dyscypliny służbowej poprzez stawienie się do służby po użyciu alkoholu. Poinformował, że w związku z zaistniałą sytuacją w dniu [...] podjął leczenie odwykowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00