Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 6 lipca 2006 r., sygn. II SA/Bk 293/06

Skoro granice obszaru planu miejscowego wyznaczają zasięg terytorialny obowiązywanie prawa muszą być maksymalnie precyzyjne, to obowiązek ten dotyczy również wyznaczenia granic, obszaru, wobec którego dopiero przystępuje się do sporządzenia planu, jak również takiej sytuacji, gdy ostateczny przebieg granic planu wyłonie się w toku sporządzenia projektu i związany jest ze stanem faktycznym terenu.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Stanisław Prutis, Sędziowie sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska,, asesor WSA Małgorzata Roleder (spr.), Protokolant Marta Anna Lawda, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 06 lipca 2006 r. sprawy ze skargi Rady Miejskiej w S. na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody P. z dnia [...] marca 2006 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę.

Uzasadnienie

U podstaw podjętego rozstrzygnięcia legły następujące ustalenia.

Rozstrzygnięciem nadzorczym znak [...] z dnia [...] marca 2006r. Wojewoda P. stwierdził nieważność uchwały Nr [...] Rady Miejskiej w S. z dnia [...] lutego 2006r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Gminy S. w rejonie wsi Z. i G.

W oparciu o przeprowadzoną ocenę przedmiotowej uchwały organ nadzoru ustalił, iż została ona podjęta z naruszeniem art. 14 ust. 1 w związku z art.

28 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm.), wobec czego w dniu [...] marca 2006r. wszczęte zostało postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia jej nieważności.

Organ wyjaśnił, iż zgodnie z treścią art. 14 ust. 1 powołanej ustawy w celu ustalenia przeznaczenia terenów, w tym dla inwestycji celu publicznego oraz określenia sposobów ich zagospodarowania i zabudowy rada gminy podejmuje uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która jest uchwałą o charakterze intencyjnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00