Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 15 czerwca 2005 r., sygn. I SA/Sz 434/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Kazimiera Sobocińska Sędziowie: Sędzia WSA Marzena Kowalewska (spr.) Sędzia WSA Alicja Polańska Protokolant: Krzysztof Kapelczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 czerwca 2005r. sprawy ze skargi Z.W. PPHU "T" na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia[...] . nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za wrzesień 2001r. o d d a l a skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej [...] utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej [...] z dnia[...] . Nr [...] określającą Z. W. - PPHU "T." w B. za wrzesień 2001 roku zobowiązanie w podatku od towarów i usług w wysokości 1.390 zł, tj. o 1.201 zł wyższe od wykazanego w deklaracji VAT-7 z dnia [...] roku.

Podstawą powyższych rozstrzygnięć były ustalenia dokonane w trakcie kontroli skarbowej przeprowadzonej u podatnika w zakresie rzetelności deklarowania podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania podatku od towarów i usług za poszczególne okresy 2001 roku.

Przeprowadzone postępowanie dowiodło, że strona ujęła w rejestrze zakupów towarów a następnie w deklaracjach VAT-7 w 2001 r. [...] sztuk faktur VAT na zakup oleju napędowego w PKN "O." S.A. Stacji Paliw K., które nie stanowiły wiarygodnych dowodów potwierdzających nabycie towarów przez firmę T. Ustalono, iż faktury zostały wystawione, w oparciu o [...] sztuk paragonów z jednego lub dwóch dni, co stanowiło od kilku do kilkudziesięciu sztuk na fakturę. W każdym przypadku paragony stwierdzały niewielkie ilości sprzedaży paliwa, dokonywane często w krótkich odstępach czasu, od kilku do kilkudziesięciu razy dziennie. Z zapisów istniejących na paragonach ustalono, że płatności dokonywane były kartami kredytowymi o nie powtarzających się numerach jak również bonami dla rolników, których pochodzenia strona nie potrafiła wyjaśnić. Zgodnie z wyjaśnieniami podatnika, olej napędowy tankowali kierowcy jeżdżący dwoma busami, nie był jednak w stanie wymienić ani podać ilu kierowców jeździło busami, a także powiedzieć, czy osoba, która złożyła czytelny podpis na potwierdzeniu zapłaty kartą była zatrudniona u niego. Ponadto, ze złożonych przez podatnika wyjaśnień wynika, że zakupu oleju dokonywali kierowcy jeżdżący busami, które były wykorzystywane do rozwożenia towarów w drugiej firmie prowadzonej przez podatnika wraz z żoną, tj.[...] - s.c. "W". Busy te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych firmy "T" dopiero w dniu [...] Natomiast na podstawie zeznań świadków - kierowców "T" organy podatkowe ustaliły, iż nie dokonywali oni zakupu oleju napędowego na Stacji w K.. Pracownicy Stacji zeznali zaś, że Z.W. sam nie dokonywał zakupu oleju napędowego, lecz jedynie przyjeżdżał po faktury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00