Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 22 czerwca 2004 r., sygn. II SA/Bk 163/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Bujko, Sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska (spr.), Asesor WSA Wojciech Stachurski, Protokolant Sylwia Tokajuk, po rozpoznaniu w dniu 22 czerwca 2004 r. sprawy ze skargi J. S. na decyzję P. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...] stycznia 2004 r. Nr [...] w przedmiocie nakazania rozbiórki obiektu budowlanego - oddala skargę.-

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] kwietnia 2003 r., nr [...] Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w M. nakazał J. i A. S. rozbiórkę płyty gnojowej betonowej o wymiarach 11,80 m x 4,40 m wraz z murkiem oporowym betonowym usytuowanych na działce o nr geod. [...]/[...] we wsi J. nr [...], gm. M.

Stan faktyczny przedstawiał się następująco:

Postępowanie administracyjne wszczęto na wniosek J. S. właściciela działki sąsiedniej (nr geod. [...]/[...]). Podczas przeprowadzonych dnia 24 czerwca 2002 r. oględzin stwierdzono, iż na posesji małż. S. została wykonana płyta gnojowa betonowa o wymiarach 16,80 m x 4,40 m wraz z murkiem oporowym, służąca do gromadzenia obornika z budynku inwentarskiego. Murek oporowy znajduje się w odległości 0,1 m od granicy działki J. S. W związku z tym, że strony w trakcie postępowania złożyły sprzeczne wyjaśnienia co do daty powstania przedmiotowej płyty, dnia 27 stycznia 2003 r. dokonano ponownych oględzin spornego obiektu stwierdzając, że powstał on 7-8 lat wcześniej podczas modernizacji chlewni. J. S. przedłożyła pozwolenie na budowę z dnia [...] października 1983 r., nr [...] i plan realizacyjny zagospodarowania swojej działki, które przewidywały płytę gnojową o powierzchni 33 m2 i zbiornik na gnojowicę o pojemności 30 m3. Mając na uwadze powyższe PINB w M. wyodrębnił z prowadzonego postępowania część spornej płyty o długości 5 m - na którą inwestor uzyskał wspomniane pozwolenie na budowę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00