Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 maja 2004 r., sygn. I SA/Wr 493/02

 

I SA/ Wr 493/02 Wyrok W Imieniu Rzeczypospolitej Polskiej Dnia 19 maja 2004 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w następującym składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Lidia Błystak Sędziowie: Sędzia NSA Janusz Zubrzycki Asesor WSA Marta Semiczek ( sprawozdawca ) Protokolant: Lucyna Barańska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 maja 2004 roku sprawy ze skargi A sp. z o.o. we W. na decyzję Izby Skarbowej we W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za 1996 rok, zaległości podatkowej oraz odsetek za zwłokę I. Uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzająca ja decyzje Inspektora Kontroli Skarbowej z dnia [...]nr [...] ; II. orzeka, że decyzje wymienione w pkt. III. I nie mogą być wykonywane; IV. zasądza na rzecz Skarżącego od Dyrektora Izby Skarbowej we W. kwotę 22 535 (dwadzieścia dwa tysiące, pięćset trzydzieści pięć) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Izba Skarbowa we W. decyzją z dnia [...]utrzymała w mocy - za wyjątkiem uchylenia w części dotyczącej odsetek za zwłokę -decyzję Inspektora Kontroli Skarbowej z dnia [...] określającą zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za 1996 rok w wysokości [...]. Na powstanie zaległości składa się według Inspektora Kontroli Skarbowej, zaniżenie przychodów z tytułu sprzedaży towarów importowanych z Wietnamu na warunkach rażąco korzystniejszych i odbiegających od cen stosowanych przy innych transakcjach oraz zawyżenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu nieudokumentowanych usług marketingowych zafakturowanych przez firmę wietnamską.

Zakwestionowana sprzedaż rękawic wzmacnianych skórą o na warunkach rażąco korzystniejszych i odbiegających od stosowanych przy innych transakcjach - dotyczyła trzech jednostek tj. "A", "B "D. Dla oszacowania podstawy opodatkowania przyjęto metodę porównywalnej ceny niekontrolowanej (§ 15 ust. 1 i 2 wytycznych Ministra Finansów z dnia 29.04.1996 r. Dz. Urz. Min. Fin. Nr 13 z 17.05.1996 r.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00