Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 28 lipca 2017 r., sygn. I OSK 2640/15

Wyjaśnić należy, że w sposób rażący może być naruszony wyłącznie przepis, który podlega stosowaniu w swym bezpośrednim rozumieniu, to znaczy taki, który nie wymaga dokonywania wykładni prawa. Tam, gdzie zastosowanie przepisu prawa wymaga jego interpretacji i subsumcji do konkretnego stanu faktycznego, nie może być mowy o rażącym naruszeniu prawa.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Borowiec Sędziowie: Sędzia NSA Irena Kamińska Sędzia del. WSA Magdalena Józefczyk (spr.) Protokolant starszy asystent sędziego Łukasz Mazur po rozpoznaniu w dniu 28 lipca 2017 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Komendanta Głównego Policji od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 maja 2015 r. sygn. akt II SA/Wa 1974/14 w sprawie ze skargi C.O. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenie nieważności rozkazu personalnego ustalającego prawo do wzrostu uposażenia oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 29 maja 2015 r. sygn. II SA/Wa 1974/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu sprawy ze skargi C. O., uchylił rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] września 2014 r. nr [...] i rozkaz personalny Komendanta Stołecznego Policji nr [...]z dnia [...] lipca 2014 r. w przedmiocie stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego ustalającego prawo do wzrostu uposażenia oraz orzekł o klauzuli ochrony tymczasowej.

W uzasadnieniu wyroku podano, co następuje:

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] kwietnia 2004 r. Komendant Rejonowy Policji [...] ustalił sierżantowi sztabowemu C. O. procentową wysokość wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat na dzień 20 lutego 2001 r. w wysokości 6 %, zaliczając do niej na dzień przyjęcia do służby w Policji, tj. 20 lutego 2001 r.: służbę w Policji - 1 dzień, służbę w Wojsku Polskim - 1 rok, 2 miesiące i 24 dni, okres pracy w zakładach pracy - 3 miesiące i 6 dni, okres pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym - 4 lata, 6 miesięcy i 4 dni oraz inne okresy - 18 dni; łącznie 6 lat i 23 dni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00