Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 21 lutego 2017 r., sygn. II FSK 150/15

Przesłanka wydzielenia z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych nie oznacza tylko takiej sytuacji, w której obiekt budowlany musi być zamknięty ze wszystkich stron, przegrody muszą być kompletne od poziomu podłogi do poziomu dachu. Nie wykluczają spełnienia tego warunku zewnętrzne ściany parkingu ocieplone i nieosłonięte elementami kamiennymi zaprojektowane jako tynkowane oraz ściany zewnętrzne powyżej parteru wykonane z użyciem siatki zbrojącej z włókna szklanego, pokrytej kopolimerem oparte na żelbetowych belkach obwodowych. Przegroda budowlana to nie tylko przegroda pełna ale również ażurowa.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Tomasz Zborzyński, Sędzia NSA Maciej Jaśniewicz, Sędzia WSA del. Katarzyna Wolna-Kubicka (sprawozdawca), Protokolant Anna Dziewiż-Przychodzeń, po rozpoznaniu w dniu 21 lutego 2017 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Gminy Wrocław od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 13 sierpnia 2014 r. sygn. akt I SA/Wr 1189/14 w sprawie ze skargi H. sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Prezydenta Wrocławia z dnia 9 stycznia 2014 r., nr WPO-KP.310.12.2013.KD w przedmiocie przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 sierpnia 2014 r. w sprawie I SA/Wr 1189/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił interpretację indywidualną Prezydenta Wrocławia z dnia 9 stycznia 2014r. w przedmiocie przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

Z uzasadnienia wyroku Sądu I instancji wynika, że "H." sp. o.o. w W. złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie opodatkowania podatkiem od nieruchomości obiektu budowlanego - wielopoziomowego parkingu, usytuowanego we W. W stanie faktycznym strona podała, że nabyła działkę gruntu zabudowaną siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym z parkingiem podziemnym dla 37 pojazdów na 1 poziomie, siedmiokondygnacyjnym parkingiem usytuowanym w odrębnym obiekcie budowlanym, drogami wewnętrznymi oraz niezbędną infrastrukturą. Parking, będący przedmiotem wniosku, powstał w centrum miasta jako jeden z elementów kompleksu biurowego składającego się z dwóch budynków biurowo-usługowo-handlowych oraz odrębnego kubaturowego parkingu wielopoziomowego otwartego i związanych

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00