Wyrok NSA z dnia 6 maja 2016 r., sygn. I FSK 39/15
Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnia tylko zarzuty dotyczące naruszenia tych przepisów prawa , które zostały wyraźnie wskazane w skardze kasacyjnej jako naruszone. Nie jest natomiast władny badać, czy sąd administracyjny pierwszej instancji nie naruszył innych przepisów.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Oleś, Sędzia NSA Krystyna Chustecka (sprawozdawca), Sędzia NSA Hieronim Sęk, , Protokolant Janusz Bielski, po rozpoznaniu w dniu 6 maja 2016 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej M. W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 23 października 2014 r. sygn. akt I SA/Ke 467/14 w sprawie ze skarg M. W. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 18 czerwca 2014 r. nr [...], [...], [...], [...], [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień 2008 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od M.W. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w K. kwotę 1.140 (jeden tysiąc sto czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 23 października 2014 r., sygn. akt I SA/Ke 467/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach oddalił skargi M. W. (dalej jako: "skarżący") na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w K. w przedmiocie podatku od towarów i usług za wskazane w tej decyzji okresy rozliczeniowe w 2008 r.