Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 5 lutego 2015 r., sygn. II OSK 1643/13

Istotny wpływ na wynik sprawy oznacza zaś prawdopodobieństwo takiego oddziaływania naruszeń prawa procesowego na treść wyroku, które prowadziłyby do innego rozstrzygnięcia, niż zapadło w rozstrzyganej sprawie.

Teza od Redakcji

 

Dnia 5 lutego 2015 roku Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Leszek Kamiński /spr./ sędzia NSA Paweł Miładowski sędzia del. NSA Tomasz Zbrojewski Protokolant sekretarz sądowy Tomasz Bogdan Godlewski po rozpoznaniu w dniu 5 lutego 2015 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej K. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 13 lutego 2013 r. sygn. akt II SA/Sz 1268/12 w sprawie ze skargi K. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie z dnia [...] października 2012 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 13 lutego 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie sygn. akt II SA/Sz 1268/12 oddalił skargę K. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie z dnia [...] października 2012 r. nr [...], utrzymującą w mocy decyzję Wójta Gminy Stargard Szczeciński z dnia [...] września 2012 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy.

W uzasadnieniu powyższego wyroku Sąd pierwszej instancji wskazał, iż Wójt Gminy Stargard Szczeciński decyzją z dnia [...] września 2012 r. na podstawie art. 59 ust. 1 w związku z art. 4 ust. 2 pkt 2, art. 60 ust. 1, art. 61 ust. 1 i art. 64 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm.- zwanej dalej ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) oraz art. 104 K.p.a., po rozpatrzeniu wniosku M. i K. S., odmówił ustalenia warunków zabudowy dla terenu działki nr [...], położonej w obrębie S., gmina Stargard Szczeciński dla inwestycji polegającej na budowie budynku gospodarczego. Zdaniem organu teren inwestycji został sklasyfikowany jako grunty rolne, stanowiące użytki rolne II klasy o powierzchni 1,0457 ha i tym samym tworzy zwarty obszar przekraczający 0,5 ha użytku rolnego w klasie II. Z uwagi natomiast na ustawę z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych teren ten wymaga uzyskania zgody na przeznaczenie na cele nierolnicze. Odwołanie od powyższej decyzji wniósł K. S.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00