Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 17 lipca 2012 r., sygn. I FSK 1403/11
Zasada swobodnej oceny dowodów sprowadza się do całościowej oceny zebranych dowodów i to we wzajemnym ich powiązaniu. Organ w ramach tej zasady, według swojej wiedzy, doświadczenia oraz wewnętrznego przekonania ocenia wartość dowodową poszczególnych środków dowodowych. Rozpatrzeniu podlegają przy tym nie tylko poszczególne dowody odrębnie, ale wszystkie dowody we wzajemnej łączności.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Artur Mudrecki (sprawozdawca), Sędzia NSA Grażyna Jarmasz, Sędzia NSA Krzysztof Stanik, Protokolant Krzysztof Zaleski, po rozpoznaniu w dniu 17 lipca 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej P. Spółka jawna z siedzibą w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 6 kwietnia 2011 r., sygn. akt I SA/Wr 1306/10 w sprawie ze skargi P. Spółka jawna z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 13 września 2010 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2005 r. 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od P. Spółka jawna z siedzibą w W. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w W. kwotę 5600 (słownie: pięć tysięcy sześćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
1. Wyrok Sądu pierwszej instancji
Wyrokiem z dnia 6 kwietnia 2011r., sygn. akt I SA/Wr 1306/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę P. sp. jawna z siedzibą w W. (dalej: Spółka) na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 13 września 2010 r.
2. Przedstawiony przez Sąd pierwszej instancji tok postępowania
2.1. Zaskarżoną do Sądu decyzją Dyrektor Izby Skarbowej w W. utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji z dnia 30 października 2009 r. określającą skarżącej wysokość zobowiązania w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2005 r.
Organy podatkowe zakwestionowały dokonane przez stronę rozliczenia w podatku od towarów i usług. Stwierdziły, że skarżąca zaniżyła obrót oraz podatek należny z tytułu sprzedaży towarów przez wielkokrotne wykazanie transakcji sprzedaży bardzo dużej ilości towarów z rabatami wynoszącymi 98-99% ceny pierwotnej w sklepie firmowym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right