Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 3 listopada 2004 r., sygn. OSK 714/04

Całkowicie nieuprawnione jest natomiast przyjęcie przez Sąd I instancji, że dla rozstrzygnięcia sprawy w wyniku dokonania wykładni prawa materialnego stanowiącego podstawę orzekania, ma jakiekolwiek znaczenie stan dróg gminnych na danym terenie. Żaden bowiem z przepisów prawa, które miałyby w sprawie zastosowanie, nie upoważnia do odmowy uwzględnienia wniosku z takiej przyczyny.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu w dniu 3 listopada 2004 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Andrzeja K. i Grzegorza K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 lutego 2004 r. IV SA 3929/01 w sprawie ze skargi Andrzeja K. i Grzegorza K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia 15 października 2001 r. (...) w przedmiocie warunków zabudowy uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę WSA w Warszawie do ponownego rozpoznania,; (...).


UZASADNIENIE

Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu skargi Andrzeja K. i Grzegorza K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia 15 października 2001 r. (...) w przedmiocie warunków zabudowy, oddalił skargę.

W uzasadnieniu powyższego wyroku przedstawiono następujący stan faktyczny sprawy:

Decyzją z dnia 22 października 1999 r. (...) Burmistrz Gminy W.-U. na wniosek skarżących ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie wiat gospodarczo-magazynowych, podjazdów i ogrodzenia wraz z uzbrojeniem terenu i elementami zagospodarowania na działce przy ul. J. nr ewid. 14, w obrębie 1-09-31, stwierdzając iż inwestycja jest zgodna z miejscowym planem ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta stołecznego Warszawy.

Od tej decyzji odwołali się właściciele sąsiednich działek zarzucając, iż realizacja inwestycji zmniejszy walory użytkowe i atrakcyjność działek położonych na tym obszarze, dla których jest opracowywana nowa koncepcja zabudowy mieszkaniowej a ponadto zamierzona inwestycja będzie polegała na budowie zakładu o charakterze głównie produkcyjnym, a nie usługowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00