Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4011.19.2021.1.ANK
W zakresie: - preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, - powstania nadpłaty w związku z ww. preferencyjnym opodatkowaniem kwalifikowanego dochodu w zeznaniu rocznym
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 marca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem e-PUAP tego samego dnia), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej – jest prawidłowe;
- powstania nadpłaty w związku z ww. preferencyjnym opodatkowaniem kwalifikowanego dochodu w zeznaniu rocznym – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 marca 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej,
- powstania nadpłaty w związku z ww. preferencyjnym opodatkowaniem kwalifikowanego dochodu w zeznaniu rocznym.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X w ramach której świadczy m.in. usługi programistyczne. Jego przedsiębiorstwo jest prowadzone od 1 grudnia 2012 r. i od tej daty prowadzona jest także działalność rozwojowo-badawcza w zakresie prac programistycznych. Zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności gospodarczej działalność przedsiębiorstwa Wnioskodawcy polega m.in. na 62.01.Z Działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca jest opodatkowany podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Umowę o świadczenie usług, w ramach której powstają utwory Wnioskodawca zawarł w dniu 1 stycznia 2020 r. z C Sp. z o.o. umowę o świadczenie usług (dalej jako: „Usługi”). Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT. Omawiane we wniosku usługi programistyczne świadczone są przez Wnioskodawcę w Polsce, na zasadzie pracy osobistej w biurze bądź pracy zdalnej na rzecz C Sp. z o.o. Stosownie do paragrafu 1 umowy jej przedmiotem jest świadczenie przez Wnioskodawcę na rzecz spółki C Sp. z o.o. m.in. usług informatycznych i analitycznych w IT, na które składają się w szczególności: 1) prace programistyczne w ramach projektów spółki C Sp. z o.o. polegające na:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right