Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok Sądu Rejonowego w Ostródzie z dnia 23 lipca 2015 r., sygn. IV P 79/15

 O., dnia 09-07-2015 r.

Sąd Rejonowy w Ostródzie IV Wydział Pracy w następującym składzie:

Przewodniczący: SSR Aleksandra Dąbrowska

Ławnicy: Halina Zalewska, Krystyna Jaworska

Protokolant: st. sekr. sąd. Marlena Młynarkiewicz

po rozpoznaniu w dniu 02-07-2015 r. w Ostródzie

sprawy z powództwa E. Ś. (PESEL: (...))

przeciwko (...) Centrum Pomocy (...) w D. (NIP: (...))

o przywrócenie do pracy

1. przywraca powódkę E. Ś. do pracy u pozwanego (...) Centrum Pomocy (...) w D., na stanowisko księgowej, na dotychczasowych warunkach pracy i płacy;

2. zasądza od pozwanego (...) Centrum Pomocy (...) w D. na rzecz powódki E. Ś. wynagrodzenie za pracę za cały czas pozostawania bez pracy pod warunkiem podjęcia pracy po przywróceniu do pracy.

Uzasadnienie

Powódka E. Ś. złożyła pozew przeciwko (...) Centrum Pomocy (...) w D. o uznanie za bezskuteczne rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia i przywrócenie do pracy na dotychczasowych warunkach pracy i płacy. Wniosła również o zasądzenie zwrotu kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego.

W uzasadnieniu pozwu wywodziła, iż zatrudniona była u pozwanego na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, na stanowisku księgowej. Od czerwca 2014 r. pozostaje pod ochroną przewidzianą w art. 39 kp. Pismem z dnia 02 kwietnia 2015 r. pozwany określił zmiany w zakresie czynności i obowiązków powódki na zajmowanym stanowisku księgowej. Następnie w dniu 27 kwietnia 2015 r. pozwany ustnie zaproponował powódce zmianę stanowiska pracy na stanowisko specjalisty ds. księgowo-administracyjnych. Powódka nie wyraziła na powyższe zgody. Pismem z dnia 07 maja 2015 r. pozwany rozwiązał z powódką umowę o pracę bez wypowiedzenia z powodu niewykonania polecenia służbowego wydanego w dniu 27 kwietnia 2015 r. W ocenie powódki rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło z naruszeniem przepisów prawa dotyczących rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika, albowiem wskazana w oświadczeniu o rozwiązaniu przyczyna była nierzeczywista. W przypadku powódki doszło bowiem do trwałej modyfikacji warunków zatrudnienia, których dokonać można jedynie w formie wypowiedzenia zamieniającego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00