Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

TEMATY:
TEMATY:
Data publikacji: 2021-12-04

Cyfrowa twarz Narodów Zjednoczonych

ONZ nie boi się innowacyjnych rozwiązań. Angażuje się we wszystkie projekty cyfrowe, które mogą wspierać życie i zdrowie, a także prawa człowieka, polepszać dobrobyt społeczeństw i państw czy dbać o klimat i ochronę naszej planety

Prognozowanie katastrof związanych z niedoborem wody, analiza upraw rolniczych, klęsk głodu i teledetekcja, wyszukiwanie podobieństw wizerunku znaków towarowych, identyfikacja rekinów po kształcie płetwy z wykorzystanie technologii uczenia maszynowego. To tylko niektóre z projektów realizowanych poprzez agendy ONZ w ostatnich latach. Działania bardzo zróżnicowane i tematycznie rozstrzelone, ale taka też jest działalność tej instytucji.

Setki projektów

Można powiedzieć bez przesady, że niemal wszystkie agendy wyspecjalizowane ONZ prowadzą własne projekty związane z rozwojem cyfrowym, wdrażaniem rozwiązań dotyczących sztucznej inteligencji czy cyberbezpieczeństwa. Co więcej, co roku powstaje raport „United Nations Activities on Artificial Intelligence” przygotowany przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (z ang. ITU — także agenda wyspecjalizowana ONZ) informujący o projektach poszczególnych agend poświęconych SI. To ponad 150 stron opisów projektów, działań i aktywności w obszarze tej technologii, które realizują struktury ONZ. Z najnowszego dokumentu za 2020 r. wynika, że samych projektów dotyczących SI było ponad 250.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00