Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: oferta - niezgodna z treścią Specyfikacji lub z ustawą
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 108/09

      Zamawiający zobowiązany jest odrzucić ofertę, której treści stoi w sprzeczności z postanowieniami SIWZ. W przypadku, gdy Wykonawca mimo wymagań, nie dołączy dokumentów w sposób kompletny, charakteryzujących oferowany produkt, to Zamawiający jest uprawniony do poczynienia samodzielnych ustaleń przy pomocy biegłego, czy oferowane urządzenie jest właściwe.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 23 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 62/09

      O niezgodności treści oferty z treścią siwz można mówić w sytuacji, gdy oferta nie odpowiada przedmiotowi zamówienia w ten sposób, że nie zapewnia jego realizacji w sposób opisany przez Zamawiającego w siwz.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 9/09

      Niezastosowanie się do nowego wymogu Zamawiającego, nieprzewidzianego w SIWZ nie może wywoływać negatywnych skutków dla wykonawców, w tym zwłaszcza nie może stanowić podstawy do odrzucenia oferty. Brak przedłożenia nieżądanych w SIWZ dokumentów nie może stanowić podstawy odrzucenia oferty. 

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 166/09

      1) Ustawodawca  zniósł dotychczasowy wymóg, że protest musi być wniesiony tylko „pisemnie”, wprowadzając odpowiednie stosowanie art. 27 ust. 1-3 Pzp. Przepis ten pozostawia Zamawiającemu wybór sposobu i formy porozumiewania się z wykonawcami, jednakże z dwoma zastrzeżeniami: po pierwsze, wybór ten powinien być dokonany już w SIWZ i po drugie, forma pisemna jest zawsze dopuszczalna.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 17 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 441/09

      W przypadku, gdy odwołujący nie wykaże żadnej niezgodności treści oferty z treścią SIWZ, będąc zobowiązanym zgodnie z art. 6 kodeksu cywilnego, wskazującym, że ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne, KIO nie uwzględni podniesionego przez odwołującego zarzutu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 302/09

      W przypadku podawania cen kalkulacyjnych można wyrazić kwotę podatku w tysięcznych i dziesięciotysięcznych częściach złotego, jeżeli zastrzeżenie w tym przedmiocie nie wynika z treści siwz. Niemniej jednak zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 kwietnia 2009r., sygn. KIO/UZP 388/09

      Proponowana według pozycji kosztorysu ofertowego zapłata powinna zawierać i zaspakajać wszystkie roszczenia wykonawcy związane z wykonaniem umowy, w tym również elementy w kosztorysie nie ujęte, a także wszystkie koszty pośrednie i bezpośrednie, które wykonawca poniesie.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 412/09

      Treścią oferty nie jest tylko formularz ofertowy, ale również wszystkie dokumenty doprecyzowujące i dookreślające oświadczenie woli wykonawcy. W szczególności na ofertę będzie składało się wskazanie przez wykonawcę sposobu w jaki będzie wykonywał zamówienie (np.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 312/09, KIO/UZP 342/09

      Art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp umożliwia poprawienie w ofercie „innej omyłki” polegającej na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przy czym tylko takiej omyłki, która nie powoduje istotnych zmian w treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 22 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 598/09

      Obowiązkiem zamawiającego jest dokonanie wyboru oferty najkorzystniejszej odpowiadającej wszystkim wymaganiom merytorycznym zawartym w siwz. Przeciwne postępowanie zamawiającego, polegające na zaniechaniu odrzucenia na podstawie art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 468/09

      Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez sprzedaż towarów lub usług poniżej kosztów ich wytworzenia lub świadczenia poniżej kosztów zakupu, jednak celem takiego działania musi być eliminacja innych przedsiębiorców.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 585/09

      Oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 719/09

      Wymóg pisemności zastrzeżony dla protestu w siwz stanowi naruszenie obowiązującej zasady w zamówieniach publicznych o zapewnieniu zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców sprecyzowaną w art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 732/09

      Brak pełnych dat wykonanych dostaw, wobec oczywistości dostaw w wymaganym przez zamawiającego okresie, nie stanowi podstawy do uwzględnienia odwołania, ponieważ nie ma najmniejszego wpływu na wybór najkorzystniejszej oferty (art. 191 ust. 1a Pzp).

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 888/09

      Zamawiający jest związany treścią złożonej oferty, w tym treścią załącznika do Formularza cenowego i nie może negocjować treści oferty po jej złożeniu (art. 87 ust. 1 Pzp). Nie zmienia tego przyjęcie negocjacyjnego trybu postępowania przez Zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 907/09, KIO/UZP 915/09

      Zamawiający, stwierdzając uchybienie, czy też błąd w ofercie winien zaistniałą rozbieżność wyjaśnić w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Pzp. Dopiero w wyniku udzielenia wyjaśnień ma podstawy do podjęcia określonych czynności, z tych wyjaśnień wynikających.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1030/09

      Podstawą konieczności lub jej braku skorzystania z dyspozycji art. 87 ust. 2 ustawy Pzp nie jest ilość omyłek tylko ocena, czy faktycznie są to omyłki o wskazanym charakterze (oczywiste pisarskie, czy rachunkowe oraz polegające na niegodności z SIWZ), a dodatkowo przy ocenie tej ostatniej omyłki (art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1034/09

      Popełnione przez wykonawców omyłki, które mieszczą się w katalogu innych omyłek polegających na niezgodności ofert z treścią SIWZ i podlegają poprawie na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, mogą być poprawione przez Zamawiającego samodzielnie, bez konieczności negocjacji z wykonawcami.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 992/09

      Art. 87 ust. 1 zdanie 2. ustawy Pzp należy interpretować tak, iż dopiero ewentualne próby zmiany treści oferty (ceny, przedmiotu, warunków realizacji itp.) w udzielonych wyjaśnieniach należy uznać za bezskuteczne/nieważne.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1029/09

      W przypadku, gdy wykonawca spełnia warunki określone w przepisach SIWZ, to nie ma podstaw do wykluczenia jego oferty z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1026/09

      Na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp można poprawić omyłkę, która nie powoduje istotnych zmian w treści oferty. Dopuszczalne wydaje się dokonanie zmian w sytuacji, jeżeli z okoliczności wynika zamiar złożenia przez wykonawcę oferty zgodnie z wymaganiami zamawiającego oraz poprawienie omyłki nie ingeruje w sposób istotny w treść oferty, tj.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 17 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 980/09

      Opis przedmiotu zamówienia jest jednym z najistotniejszych elementów przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający winien opisać przedmiot zamówienia, w taki sposób aby wykonawcy nie mieli wątpliwości, jaki produkt oraz na jakich warunkach mogą zaoferować, aby spełniał on wymagania siwz.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 11 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 977/09

      Ustalenie rażąco niskiej ceny należy odnieść do wartości zamówienia, powiększonej o kwotę należnego podatku VAT, a także należy uwzględnić, że cena każdej oferty musi być badana w warunkach realizacji danego zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1024/09

      Zamawiający zobowiązany jest do poprawy oferty, w zakresie oczywistych omyłek pisarskich, oczywistych omyłek rachunkowych, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek oraz  poprawiania innych omyłek polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujących istotnych zmian w treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1002/09

      Dokonanie czynności unieważnienia postępowania z powodu braku ważnych ofert jednocześnie z odrzuceniem ofert złożonych w postępowaniu jest dopuszczalne i uprawnione. Powyższe służy przyśpieszeniu postępowania poprzez koncentrację czynności zamawiającego oraz nie powoduje żadnych negatywnych

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00