Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.793.2024.1.PS
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Określenie źródła przychodów w działalności rozliczanej przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu - sprzedaż nieruchomości oraz ruchomości.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu kwoty wadium wpłaconej przez oferenta, który wygrał przetarg
Sprzedaż całości kompleksu, na który składają się działki nr 1, 2, 3, 4 i 5 zabudowane budynkami i budowlami lub nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy Miejskiej 50% udziałów w prawie własności nieruchomości w związku z art. 7 ust. 1 ustawy należy uznać za dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust 1 pkt 1 ustawy, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Sprzedaż przez jednostkę organizacyjną Powiatu, środków trwałych w postaci sprzętu wykorzystanego wyłącznie do realizacji celów statutowych związanych z utrzymaniem dróg powiatowych i które, nie były w żadnym zakresie wykorzystywane do działalności gospodarczej, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci kanalizacyjnej.
Skutki podatkowe sprzedaży przedmiotów z majątku osobistego.
Uznanie, że sprzedaż Składników majątku nie będzie podlegała przepisom ustawy o VAT zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży Nieruchomości z opcją wyboru opodatkowania, o której mowa w art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Ruchomości oraz opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia Znaku Towarowego
Możliwość utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w związku z zakupem przez Spółkę od Syndyka ruchomości i nieruchomości oraz uznania wydatków związanych z tym zakupem za podlegające opodatkowaniu ryczałtem
Skutki podatkowe darowizny ruchomości i nieruchomości na rzecz małżonki.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia ruchomości.
Uznanie, czy sprzedaż licytacyjna przedmiotowych ruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, oraz ustalenie, kto będzie podatnikiem, za którego komornik będzie zobowiązany do wystawienia faktury VAT i odprowadzenia podatku.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
Zwolnienie z opodatkowania wniesienia aportem do spółki nieruchomości oraz opodatkowanie wniesienia aportem do Spółki rzeczy ruchomych
Czy Spółka w wyniku wejścia w reżim estońskiego CIT, powinna opodatkować estońskim CIT czynsz płacony na rzecz wspólnika (komplementariusza) Spółki z tytułu dzierżawy części nieruchomości i ruchomości wykorzystywanych w celu prowadzenia działalności gospodarczej Spółki, jako ukryty zysk?
Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.
Skutki podatkowe wniesienia aportem Aktywów do Spółki.
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych
Skutki podatkowe otrzymania od wykonawcy testamentu w ramach wydania spadku środków pieniężnych uzyskanych z odpłatnego zbycia ruchomości.
1. Odpłatne zbycie przez wykonawcę testamentu ruchomości wchodzących w skład masy spadkowej. 2. Otrzymanie od wykonawcy testamentu w ramach wydania spadku środków pieniężnych uzyskanych z odpłatnego zbycia ruchomości nie będzie stanowić przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe otrzymania od wykonawcy testamentu w ramach wydania spadku środków pieniężnych uzyskanych z odpłatnego zbycia ruchomości.
Określenie miejsca świadczenia dla usług wynajmu rzeczy ruchomych.
1. Czy przychody uzyskane w wyniku odpłatnego zbycia ruchomości wchodzących w skład masy spadkowej będą dla Wnioskodawczyni czynnością opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych w momencie ich uzyskania? 2. Czy dokonując wydania spadku spadkobiercom, tj. środków pochodzących z odpłatnego zbycia ruchomości, Wnioskodawczyni jako wykonawca testamentu będzie płatnikiem zobowiązanym do poboru
Obowiązku ujmowania przy wyliczaniu prewspółczynnika dotacji przedmiotowych oraz obowiązku ujmowania przy wyliczaniu prewspółczynnika i proporcji ruchomych środków trwałych.