Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.449.2024.1.PK
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Dotyczy ustalenia: - czy przekształcenie A. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 551 § 1 i nast. Kodeksu spółek handlowych skutkować będzie zachowaniem prawa do stosowania opodatkowania według zasad ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT); - czy A. po przekształceniu w sp. z o.o. będzie zobowiązany do ponownego złożenia zawiadomienia ZAW-RD.
Określenie warunków związanych z poziomem zatrudnienia pracowników dla zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy w wyniku wniesienia udziałów w Spółce do Spółki cywilnej, której jedynymi wspólnikami będą obecni Wspólnicy (osoby fizyczne), Spółka przestanie spełniać warunek, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, a co za tym idzie Spółka, na mocy art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o CIT, utraci prawo do estońskiego CIT z końcem roku podatkowego poprzedzającego rok podatkowym, w którym Wspólnicy
Czy po przeprowadzeniu Połączenia Wnioskodawca będzie mógł w ramach podatku od osób prawnych nadal korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek; - Czy na skutek planowanego połączenia Wnioskodawcy z SPV w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem powstanie określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Czy naliczone Odsetki stanowią przychody z wierzytelności, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o CIT. Czy należne i wymagalne Opłaty stanowią przychody z wierzytelności, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o CIT. Czy Spółka utraci prawo do opodatkowania Ryczałtem z końcem Drugiego Roku Podatkowego, jeżeli przychody ze świadczenia usług spedycyjnych nie będą stanowiły
Ustalenia, czy uzyskane przez Spółkę dofinansowanie na realizację inwestycji spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek oraz czy wydatkowanie otrzymanego dofinansowania będzie stanowiło dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Czy uzyskane przez Spółkę dofinansowanie na realizację inwestycji spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek oraz czy wydatkowanie otrzymanego dofinansowania będzie stanowiło dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek ?
Ustalenie, w związku z zamiarem wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czy: - rozliczenia instrumentów pochodnych będących kontraktami SWAP na cenę miedzi oraz kursy walut stanowią przychód ze zbycia i realizacji praw z instrumentów finansowych, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f u.p.d.o.p., - objęcie należności umową faktoringu spowoduje u niego osiągnięcie przychodu ze zbycia
Czy Wnioskodawca, w związku z wkładem niepieniężnym w postaci ZCP, wniesionym przez wspólnika utrzymał prawo do opodatkowania ryczałtem, o którym mowa w Rozdziale 6B CIT?
Czy wniesienie przez udziałowca Nieruchomości A i B do Spółki, spowodują utratę prawa do rozliczenia się przez Spółkę ryczałtem od dochodu spółek?
Czy Wnioskodawca jako podmiot, któremu w wyniku konwersji wierzytelności na akcje w ramach postępowania restrukturyzacyjnego spółki akcyjnej przypadły akcje w kapitale zakładowym tej spółki zgodnie z układem wierzycieli, który został zatwierdzony postanowieniem sądu, prawomocnym z dniem (...) czerwca 2021 r., a który to podmiot dnia 31 stycznia 2022 r. złożył zawiadomienie o wyborze opodatkowania
W wyroku z 11 lipca 2018 r. (II PK 175/17) Sąd Najwyższy uznał, że pracownikowi, który podlega ochronie w czasie obniżonego wymiaru czasu pracy w związku z prawem do urlopu wychowawczego, nie przysługuje wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy w razie bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. W takim przypadku pracownik ma prawo maksymalnie do 3-miesięcznego wynagrodzenia
Czy w związku z faktycznym wykonywaniem usług sprzedaży detalicznej a nie hurtowej od dnia założenia działalności gospodarczej do dnia wykonania pierwszej usługi finansowej (do dnia 1 czerwca 2013 r.) Wnioskodawczyni może rozliczyć podatek w formie zryczałtowanego podatku dochodowego?
Ustalenia statusu małego podatnika w rozumieniu art. 2 pkt 25
Odszkodowanie wypłacone na podstawie art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, za poniesioną rzeczywistą szkodę z tytułu sprzedaży z naruszeniem prawa przejętej na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości gruntowej, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustawa zasiłkowa przewiduje sytuacje, w których mimo spełnienia formalnych warunków pracownik nie uzyska prawa do zasiłku chorobowego w ogóle lub utraci je w następstwie pewnych okoliczności. W sytuacjach, w których pracownikowi nie przysługuje prawo do zasiłku, nie nabędzie on także prawa do wynagrodzenia chorobowego. Skutkuje to tym, że świad-czenie chorobowe nie zostanie mu wypłacone lub jego wypłata
W jakim momencie Wnioskodawca utracił prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i obowiązany był przejść na zasady ogólne, czyli opodatkować dochody wg stawki 18%? Czy powyższego należało dokonać z chwilą zakupu nieruchomości, czy od początku 2010 r., czy z chwilą wystawienia faktur, czy też spisania aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży oraz w jaki sposób powinien
Dla określenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 2 pkt 25 lit. a) - dotyczącej małego podatnika - należy przyjąć kwotę sprzedaży faktycznie dokonanej, powiększonej o podatek należny, według wystawionych w danym okresie faktur.
Czy od sierpnia 2008 roku kiedy jako wspólnik spółki Wnioskodawca utracił prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i obowiązany jest opłacić podatek dochodowy na ogólnych zasadach czy też do końca 2008 roku może opłacić ryczałt od przychodów ewidencjonowanych ?
Czy od sierpnia 2008 roku kiedy jako wspólnik spółki Wnioskodawca utracił prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i obowiązany jest opłacić podatek dochodowy na ogólnych zasadach czy też do końca 2008 roku może opłacić ryczałt od przychodów ewidencjonowanych ?
Czy w przypadku gdy Spółka nie dokonała dostawy, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, ale otrzymała zapłatę części ceny na poczet przyszłej dostawy, wystąpi przekroczenie kwot określonych w art. 2 pkt 5 ustawy VAT, tzn. czy Spółka utraci status małego podatnika - prawo do kwartalnego składania deklaracji?
Podatnik pyta o sposób rozliczenia się za 2005r. i wybór formy opodatkowania na 2006r. w przypadku kiedy Naczelnik Urzędu Skarbowego określił decyzją zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznychza 2004r.- z uwagi na utratę warunków do opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, a zakres usług wykonywanych przez podatnika w roku 2005 i 2006 nie uległ zmianie.