Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami przeznaczonych na wynajem bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości po jej wycofaniu z majątku przedsiębiorstwa w spadku.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w VAT w odniesieniu do usługi związanej z Wynagrodzeniem za Okres Bezumowny.
Przedsiębiorca planuje organizować czarter jachtu (motorówki) dla grupy do ośmiu osób. Motorówka każdorazowo będzie mieć zapewnionego sternika. Rejs ma mieć charakter rekreacyjny, tj. wypoczynek/relaks na pokładzie i w wodzie. Podróż będzie trwać pięć godzin bez możliwości noclegu. Obszar podróży to terytorium RP - rejs po zatoce i wodach śródlądowych. Rejs odbywa się z miejsca ustalonego przez przedsiębiorcę
Szwajcarska spółka będąca podatnikiem VAT wystawiająca polskiej spółce (będącej podatnikiem czynnym VAT) faktury za wynajem maszyny dolicza szwajcarski VAT, mimo że maszyna jest używana na terenie Szwajcarii (maszyna nie opuszcza terytorium Szwajcarii). Czy takie działanie jest prawidłowe? Czy usługa powinna być opodatkowana w Polsce
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usługi wynajmu piwnicy.
Ustalenie, czy kwota otrzymywana przez Spółdzielnie z wynajmu piwnic będzie korzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawa do pełnego odliczenia - samochód w działalności.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi przeznaczonymi wyłącznie na wynajem oraz brak obowiązku złożenia informacji VAT-26.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Prawo do odliczenia od zakupu i eksploatacji samochodu zakupionego zamiarem przeznaczenia go na mobilną toaletę wynajmowaną na plany filmowe.
Czy wypłatę przez Spółkę należności z tytułu najmu Nieruchomości wycofanej uprzednio z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeniesionej do majątku prywatnego wspólnika należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Czasowe wynajmowanie ww. lokali mieszkalnych nie wyklucza możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT, w przypadku, gdy lokale mieszkalne nabyte zostały w celu realizacji Pana potrzeb mieszkaniowych.
Opłacenie czesnego oraz opłata za wynajmowany pokój (sam czynsz), jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Opodatkowanie czynności sprzedaży udziałów w nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z art.43 ustawy.
Koszty uzyskania przychodów - zakup i utrzymanie konia, zapłata gotówką ponad 15 tys. zł.
Podatnik do października 2023 r. był zwolniony podmiotowo z VAT. Zajmuje się wynajmowaniem lokali mieszkalnych dla studentów oraz najem hali dla przedsiębiorców. Od listopada w związku z przekroczeniem 200 000 zł przechodzi na VAT i staje się czynnym podatnikiem VAT. Jaką stawkę VAT powinien zastosować podatnik w przypadku wynajmu lokali mieszkalnych studentom? Czy powinna to być stawka VAT ZW, czy
Zastosowanie stawki 8% podatku od towarów i usług dla usług polegających na sprzedaży karnetów wstępu do obiektów sportowych, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 93.11.10.0, świadczonych przed 30 czerwca 2020 r.
Zwolnienie z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości jako dokonanej w sprawach nauki, szkolnictwa i oświaty i jej późniejszy wynajem.