Interpretacja indywidualna z dnia 20 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.774.2024.1.ST
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
Transakcja sprzedaży wyodrębnionej własności lokalu korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości spłaty męża za przyznanie wkładu mieszkaniowego związanego ze spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu, opłat poniesionych w związku z czynnością notarialną w zakresie dokonania podziału majątku oraz opłat poniesionych w związku z czynnością notarialną w zakresie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do
Sprzedaż wyodrębnionych lokali mieszkalnych będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Jednocześnie, stosownie do art. 29a ust. 8 ustawy, również sprzedaż gruntu, na którym posadowiony jest budynek, w którym znajdują się wyodrębnione lokale mieszkalne, będzie mogła korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe (w przypadku umorzenia wierzytelności wynikających z kredytu).
Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z ułamkową częścią gruntu.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy lokalu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
Do sprzedaży lokali mieszkalnych nie znajdzie zastosowania zwolnienie od podatku wskazane w art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomościach przez rezydenta ZEA.
Interpretacja indywidualna w zakresie zwolnienia planowanej sprzedaży przez Państwa wydzielonego lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym do lokalu udziałem we wspólnych częściach budynku i w prawie własności gruntu.
Opodatkowanie sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży części nieruchomości nabytej w drodze działu spadku.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy planowanej sprzedaży lokali oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy oraz zobowiązanie do dokonania korekty podatku naliczonego w związku z zakupem lokali stosownie do art. 91 ust. 2-7 ustawy.
Zachowanie prawa do ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn, w przypadku zbycia nabytej w spadku nieruchomości mieszkaniowej, nastąpi wyłącznie w sytuacji „uzasadnionej konieczności” zmiany warunków lub miejsca zamieszkania.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze sprzedażą w drodze postępowania egzekucyjnego nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Sprzedaż dwóch lokali mieszkalnych wydzielonych ze strychu budynku nabytego umową darowizny.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla dostawy lokalu mieszkalnego.
Zwolnienie od podatku dostawy mieszkania (towar handlowy) - art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Skutki podatkowe umorzenia wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.