Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.1095.2022.11.ID
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg kodu PKWiU 56.21.19.0 oraz PKWiU 56.29.20.0.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg kodu PKWiU 56.21.19.0 oraz PKWiU 56.29.20.0.
Dotyczy prawa Spółki do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z organizacją uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 56.21.19.0 (catering) .
Czy w związku z nieodpłatnym udostępnianiem przez Państwo pracownikom usług cateringowych w formie ogólnodostępnego bufetu, zajęć sportowych, usług masażu oraz możliwości korzystania z siłowni, po stronie pracowników powstaje przychód ze stosunku pracy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy tym samym na Państwu ciążą w tym zakresie obowiązki płatnika?
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów usług cateringowych, zajęć sportowych oraz kosztów usług masażu.
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług świadczonych na rzecz zagranicznych przewoźników lotniczych.
Wydatki ponoszone przez Państwa na szkolenia (początkowe, uzupełniające i merytoryczne) dla Pracowników i Ekspertów (Uczestnicy) spełniają przesłanki uznania ich za koszty uzyskania przychodów.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenia.
W zakresie zwolnienia od opodatkowania w ramach art. 21 ust. 1 pkt 46c.
Brak obowiązku posiadania kasy on-line oraz możliwości używania zwykłej kasy.
Jaką stawkę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych należy zastosować do przychodów z działalności w zakresie usług cateringu?
obowiązek ewidencji sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line - catering dietetyczny
W zakresie planowanej działalności realizowanej przez Powiat poprzez (…), nie ma/nie będzie miało zastosowania wyłączenie na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy. Tym samym wykonywane czynności związane ze świadczeniami hotelowymi i gastronomicznymi stanowią/będą stanowiły działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy i są/będą opodatkowane podatkiem VAT. Tym samym – w świetle art. 86 ust
Możliwość odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z funkcjonowaniem rady pracowniczej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie stawki ryczałtu dotyczącej działalności Wnioskodawcy.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w fakturach zakupu posiłków, które Wnioskodawca następnie podaje i sprzedaje swoim klientom; - stawka podatku VAT w wysokości 8% do sprzedaży posiłków zakupionych od innego przedsiębiorcy w celu ich dalszej odsprzedaży Klientom.
Stwierdzenie, czy sprzedaż owoców i warzyw opisanych w pkt I wniosku stanowi dostawę towarów, opodatkowaną właściwą stawką dla sprzedawanego towaru; Stwierdzenie, czy sprzedaż zestawów owocowo-warzywnych opisanych w pkt II i III wniosku stanowi świadczenie usług kateringowych podlegających opodatkowaniu stawką 8%.
Określenie stawki podatku VAT dla usług cateringowych oraz sposobu dokumentowania usług opisanych we wniosku.