Interpretacja indywidualna z dnia 20 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.690.2021.2.AMA
obowiązek ewidencji sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line - catering dietetyczny
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 października 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 20 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku ewidencji sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 stycznia 2022 r. (wpływ 11 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni od 1 czerwca 2012 r. prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest między innymi przygotowanie posiłków dietetycznych oraz ich dostarczenie klientowi. W ramach prowadzonej działalności przygotowuje posiłki, które następnie dostarcza w miejsce wskazane przez zlecającego. Płatność za świadczone przez Wnioskodawczynię usługi realizowana jest wyłącznie przelewami na Jej rachunek bankowy. Od kliku lat nie przyjmuje już płatności gotówkowych. Według Wnioskodawczyni okoliczność ta powoduje, że zgodnie z treścią § 2 ust. 1 w zw. z poz. 37 załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519) nie ma Ona obowiązku rejestracji przychodów ze sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej, którą posiada od wielu lat.
Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu stanu faktycznego
Wniosek dotyczy konieczności ewidencjonowania sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line.
Wnioskodawczyni świadczy usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.
Obecnie sprzedaż jest rejestrowana przez Wnioskodawczynię przy zastosowaniu kasy rejestrującej.