Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.595.2024.1.APR
Skutki podatkowe sprzedaży Nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży Nieruchomości.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży działek nr 1 i 2, zabudowanych budynkami oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia.
Możliwości wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu dla działalności w zakresie budowy i sprzedaży budynków mieszkalnych.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 i pkt 10a ustawy dostawy Budynków wraz z Nieruchomością oraz rezygnacja z tego zwolnienia i wybór opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 i ust. 11 ustawy.
Spółce będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości. W przypadku, gdy kwota podatku naliczonego w okresie rozliczeniowym będzie wyższa niż kwota podatku należnego, Spółka będzie uprawniony do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy lub do zwrotu różnicy na rachunek bankowy, zgodnie z art
Przedmiot planowanej transakcji, nie będzie stanowił przedsiębiorstwa w rozumieniu powołanego art. 551 Kodeksu cywilnego, ponieważ zbyciu nie będzie towarzyszył transfer szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa i determinujących funkcjonowanie przedsiębiorstwa Zbywcy. Zbyciu podlegać będzie wyłącznie opisana we wniosku Nieruchomość wraz z dokumentacją
Stawka ryczałtu stosowana do przychodów osiąganych ze sprzedaży wyodrębnionych lokali oraz budynków.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącej zastosowania zwolnienia przy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej.
Uznanie, że dostawa Nieruchomości podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT i nie była wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT; nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT, ponieważ Strony w odpowiednim terminie złożyły zgodne oświadczenie, o którym mowa w art. 43 ust. 10 ustawy o VAT ; Nabywca ma prawo do obniżenia VAT należnego o VAT naliczony wynikający z faktury dokumentującej sprzedaż
Interpretacja indywidualna w zakresie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT Sprzedaży Nieruchomości 1 i Wydzielonej Nieruchomości z możliwością rezygnacji ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 10 Ustawy o VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Kwestia opodatkowania (braku zwolnienia) budynków posadowionych na sprzedawanym gospodarstwie rolnym.
To, że budynek wymaga kapitalnego remontu, nie może stanowić przesłanki do zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.
Nieuznanie Przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie sprzedaży Przedmiotu transakcji (budynków/lokali oraz praw majątkowych) za czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Przedmiotu transakcji.
Opodatkowania Transakcji oraz prawa Nabywca do odliczenia całego podatku VAT wykazanego na fakturze (fakturach) wystawionej przez Zbywcę dokumentującej dostawę Nieruchomości.
Opodatkowanie przychodów z robót budowlanych związanych z budową budynków/lokali sklasyfikowanych w Sekcji F, Dziale 41, wg PKWiU 41.00.11.0, PKWiU 41.00.12. 5,5% stawką ryczałtu.
Nieuznanie przedmiotu Transakcji za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część i w konsekwencji podleganie tej Transakcji opodatkowaniu podatkiem VAT, brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT Transakcji sprzedaży, prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji.
Możliwość opodatkowania 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 41.00.11.0, 41.00.12.0, 41.00.13.0, 41.00.14.0.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy budynku administracyjno-magazynowego oraz działek, na których budynek jest posadowiony, w sytuacji złożenia zgodnego oświadczenia o wyborze opodatkowania dostawy budynku przez sprzedającego i kupującego w akcie notarialnym. Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy działek na rzecz Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania. Prawo do odliczenia podatku VAT przez
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
Określenie właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych ze sprzedaży nieruchomości, tzn. wybudowanych budynków mieszkalnych wraz z gruntami.
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu niekorzystającą ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku rezygnacji ze zwolnienia przez Strony oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu dostawy Nieruchomości oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Skutki podatkowe nabycia Nieruchomości dla Kupującego.