Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.1077.2021.2.JG
Data poniesienia kosztu uzyskania przychodu.
Data poniesienia kosztu uzyskania przychodu.
ustalenie, czy Spółka ma prawo zaliczyć pełną kwotę opłat pobieranych przez Bank (opłata z tytułu wdrożenia systemu, opłata z tytułu wdrożenia konfiguracji systemu, prowizje, inne opłaty) w całości do kosztów uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie daty zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z programem motywacyjnym dla pracowników.
Czy możliwe jest zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług lub jej części na poczet zobowiązań podatkowych (podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od nieruchomości) oraz innych należności publicznoprawnych (np. opłat za korzystanie ze środowiska)?
Ordynacja podatkowa w zakresie możliwości zaliczenia kwoty z tytułu zwrotu w podatku od towarów i usług na poczet zobowiązań podatkowych w podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz podatku akcyzowego.
1. Czy możliwe jest zaliczenie przysługującego Wnioskodawcy zwrotu podatku od towarów i usług na poczet zobowiązań podatkowych z tytułu podatków i opłat lokalnych (podatku od nieruchomości), zobowiązań z tytułu innych należności publicznoprawnych (opłat za korzystanie ze środowiska)? 2. Jeśli tak, w jakim momencie następuje zaliczenie i w jakim momencie wygasają ww. zobowiązania?
1.Czy w przypadku, gdy Spółka nie posiada zaległości podatkowych, możliwe jest zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług lub jej części na poczet zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za korzystanie ze środowiska? 2.W którym momencie następuje zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług na poczet powyższych zobowiązań? 3.Czy zaliczenie kwoty zwrotu podatku
Czy przepis art. 16 ust. 1 pkt 57 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczy tylko niewypłaconych wynagrodzeń netto i czy pkt 57a dotyczy niezapłaconej całej deklaracji wobec ZUS, czy tylko w części finansowanej przez płatnika, tj. narzutów ?
114472 Czy kwotę netto faktury, która stała się przedmiotem sporu sądowego, a której podatnicy duplikat otrzymali 29.12.2006r. można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu 2006 roku ? PD.I-415-24-06-HK, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
W którym momencie powinniśmy zaliczyć do kosztów podatkowych podatek od nieruchomości oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów? W momencie zapłaty, czy zarachowania?
Kiedy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu odpisy aktualizujące należności, (uprzednio zaliczone do przychodów podatkowych Spółki) dokonane w księgach rachunkowych w latach ubiegłych (wtedy potraktowane jako koszty niepodatkowe) w przypadku gdy nieściągalność należności została uprawdopodobniona zgodnie z art. 16 ust. 2a?
Czy koszty poniesione na podstawie faktur dotyczących przychodów roku podatkowego sprzed daty zamknięcia ksiąg i sporządzenia sprawozdania finansowego, jeśli faktury otrzymano po tej dacie, są kosztem uzyskania przychodów roku, w którym zostały otrzymane?
Czy przychodami są kwoty netto okresowych opłat fakturowane na Klienta zgodnie z mową licencji, a przychód należny powstaje zgodnie z art. 12 ust. 3c w dniu, w którym należności przypadające dla Spółki od Klienta, wynikające z umów, są wymagalne - w sytuacji zawarcia transakcji, polegającej na zapewnieniu Klientowi możliwości korzystania z licencji na System, przy współuczestnictwie Spółki wstępującej
Czy transakcja polegająca na zapewnieniu Klientowi możliwości korzystania z licencji na System, przy współuczestnictwie Spółki wstępującej w miejsce Producenta Systemu jako podmiotu upoważniającego Klienta do korzystania z Systemu na podstawie licencji i zapewniającego finansowanie transakcji, jest umową leasingu z art. 17a pkt 1 ustawy, a Spółka jest finansującym? Czy wydatki Spółki na rzecz Producenta
Czy zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowy od osób prawnych, Spółka uprawniona jest do rozliczania kosztów podatkowych niezwiązanych bezpośrednio z określonym źródłem osiąganych przychodów, w dacie poniesienia kosztu- rozumianej jako moment zarachowania zobowiązania zaliczanego do kosztów działalności (memoriałowo).
Czy wstępną ratę leasingową (niezależnie od kwoty) w leasingu operacyjnym należy zaksięgować w koszty w miesiącu zapłaty za fakturę, czy umieścić na koncie rozliczeń międzyokresowych i co miesiąc ujmować w koszty np. 1/30?
Czy dyskonto od obligacji (różnica między ich wartością nominalną a ceną emisyjną, po jakiej obligatariusze zakupili obligacje) jest kosztem uzyskania przychodów w dacie wcześniejszego wykupu obligacji przez Spółkę w celu ich umorzenia?
Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków zapłaconych wierzycielowi w związku z zawartą ugodą sądową z tytułu należnego zobowiązania, połowy kosztów zastępstwa procesowego powoda, połowy kosztów sądowych, oraz kiedy następuje określenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spólkę jawną?
Czy są kosztem uzyskania przychodów wierzytelności Podatnika wobec sp. z o.o. w stosunku do której 13 maja 2004 r. ogłoszono upadłość z likwidacją majątku? Podatnik wystawił w lutym i kwietniu 2004 r. na rzecz sp. z o.o. dwie faktury, które zaliczył do przychodów: fakturę wystawioną w lutym 2004 r. - do przychodów w 2003 r., wystawioną w kwietniu 2004 r. - do przychodów w 2004 r.
Czy w przypadku nabycia akcji innej spółki koszty Podatnika: "due diligence", "success fee", koszty doradztwa finansowego, usług prawnych i doradczych stanowią kup w momencie poniesienia? Czy zapłacona cena akcji i inne koszty bezpośrednio związane z zakupem (opłaty: notarialna i skarbowa, prowizja biura maklerskiego) będą kup w momencie sprzedaży akcji?
Czy nota obciążeniowa wystawiona przez zleceniodawcę usługi transportowej w 2003 roku z tytułu uszkodzenia towaru w trakcie wypadku drogowego, który miał miejsce w 2003 roku, powinna być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów wykonawcy usługi transportowej w roku 2003 czy w 2004 roku, kiedy to nastąpiło uznanie noty przez podatnika i jej kompensata z wierzytelnościami podatnika, a także przyznanie
czy Spółka prawidłowo określa moment zaliczenia kosztów z tytułu świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz pozostałych kosztów do kosztów uzyskania przychodów w 2004r.