Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.408.2024.2.SJ
Możliwość odliczenia strat poniesionych przez spółkę komandytową.
Możliwość odliczenia strat poniesionych przez spółkę komandytową.
Likwidacja spółki i sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy likwidacji spółki jawnej oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce z o.o. objętych w ramach likwidacji spółki komandytowej.
Ulga IP-Box - działania spółki niebędącej osoba prawna w zakresie rozwijania gry komputerowej, na którą uzyskała licencję.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług sprzedaży lokali mieszkalnych i lokali niemieszkalnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwość pomniejszenia przychodu o koszty jego uzyskania.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku na rzecz komplementariusza.
Dotyczy opodatkowania zysku ze spółki komandytowej.
Ustalenie czy w opisanej sytuacji polegającej na rozwiązaniu Spółki i otwarciu likwidacji wystąpią dwa lata podatkowe.
Czy w odniesieniu do zryczałtowanego podatku dochodowego należnego od przychodu Komplementariusza, powstałego w wyniku wydania przez Spółkę na jego rzecz Majątku w związku z Rozwiązaniem Spółki bez likwidacji, możliwe będzie zastosowanie zasady przewidzianej w art. 22 ust. 1a-1e ustawy o CIT, pozwalającej Komplementariuszowi na pomniejszenie tego podatku o kwotę odpowiadającą iloczynowi procentowego
1. Czy w związku z podziałem i wypłatą wspólnikom zysków Spółki za okres roku podatkowego zakończonego w dniu poprzedzającym rozpoczęcie postępowania likwidacyjnego, przeprowadzonymi w trakcie postępowania likwidacyjnego Spółki, Spółka jako płatnik CIT od wypłaconych zysków wspólników, w stosunku do Wnioskodawcy (komplementariusza będącego spółką z ograniczoną odpowiedzialnością), będzie zobowiązana
Dotyczy skutków podatkowych wypłaty zysku oraz likwidacji spółki komandytowej.
PIT - w zakresie skutków podatkowych wypłaty zysku ze spółki komandytowej oraz likwidacji spółki.
Skutki podatkowych wypłaty zysku oraz likwidacji spółki komandytowej.
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w zdarzeniu przyszłym opisanym we Wniosku: - jeżeli u Wnioskodawcy powstanie dochód na tych transakcjach (tj. na likwidacji Spółki Komandytowej 1 albo na wystąpieniu ze Spółki Komandytowej 2), to dochód ten będzie dla Wnioskodawcy stanowił przychód podatkowy w podatku CIT i Wnioskodawca powinien rozliczyć ten przychód w ramach źródła przychodów zyski
Skutki podatkowe likwidacji spółki komandytowej.
W zakresie skutków podatkowych dobrowolnego umorzenia udziałów w sp. z o.o.
Możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Możliwość opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Prawo do pobrania podatku u źródła od wypłacanych Należności, stosując obniżoną stawkę podatku lub niepobrania podatku pod warunkiem posiadania ważnych certyfikatów rezydencji spółek komandytowych wystawionych przez niemieckie organy podatkowe lub ważnego certyfikatu rezydencji spółki kapitałowej wystawionego przez luksemburskie organy podatkowe w okresie do 31.12.2019 r. i od 1.01.2020 r.