Interpretacja indywidualna z dnia 2 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.233.2024.3.NF
NIepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
NIepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Ustalenie właściwej stawki ryczałtu - PKWiU 59.29.40.0.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczonych usług.
Planowana przez Pana sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego nie spowoduje powstania u Pana przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych - transakcja ta będzie dla Pana wolna od tego podatku. Jak bowiem wynika z wniosku, lokal jest wykorzystywany w prowadzonej przez Pana żonę działalności gospodarczej i został ujęty w jej ewidencji środków trwałych oraz wartości
1. Czy na podstawie art. 3 ust. 3 w związku z art. 3 ust. 5 Ustawy o CIT według koncepcji look-through (która umożliwia zastosowanie preferencji podatkowych, w przypadku gdy takiego statusu nie ma podmiot, do którego bezpośrednio wypłacana jest należność; dalej: „koncepcja look-trough”) Wnioskodawca będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w Polsce od dochodów uzyskanych z dywidend wypłacanych przez
Czy z zakresu ukrytych zysków dla celów estońskiego CIT można wyłączyć pożyczkę, która jest zwracana podatnikowi oraz wydatki na samochody używane do celów mieszanych przez pracowników, a nie wspólników. Czy w ramach limitu odnawialnego pożyczki należy opodatkować całą kwotę dostępnego limitu czy tylko jej wypłacaną część.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wniesienia do spółki kapitałowej wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa.
Należy stwierdzić, iż przychody uzyskane z udzielenia licencji na użytkowanie znaku towarowego, nie mogą być zaliczone do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy oraz innych umów o podobnym charakterze. Przychody te stanowią bowiem przychody z praw majątkowych, zaliczane do odrębnego źródła
Czy Wnioskodawczyni ma prawo dokonać zmiany formy opodatkowania z zasad ogólnych opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych według skali podatkowej na podatek liniowy na rok 2011, w terminie do 20 stycznia 2010 r.?
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup materiałów i usług związanych z wybudowaniem przedmiotowego budynku wykorzystywanego w całości do wykonywania czynności opodatkowanych, z uwzględnieniem uregulowań zawartych w ww. art. 88 ustawy.
Powiązania między podmiotami oraz sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji.
Czy Spółka powinna wystąpić do Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z wnioskiem o zwiększenie limitu wydatków inwestycyjnych, od których będzie jej przysługiwało zwolnienie w podatku dochodowym od osób prawnych?Czy przychody z działalności transportowej, która z zasady jest prowadzona poza obszarem strefy są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?Czy sprzedaż biletów przez
Czy w przypadku zbycia własności lokalu mieszkalnego ma zastosowanie zwolnienie od podatku od towarów i usług?
Czy do końca 2007 roku można być opodatkowanym w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych po przekroczeniu w trakcie roku przychodów w kwocie 967.400,00 zł, czy też z dniem jej przekroczenia trzeba wrócić do podatku liniowego prowadząc ponownie księgę przychodów i rozchodów?
Spółka zwróciła się z zapytaniem, czy jako podmiot zwolniony przedmiotowo z podatku VAT, w opisanej sytuacji może rozliczyć podatek VAT naliczony dotyczący faktur za utrzymanie Loga z podatkiem VAT należnym dotyczącym faktur refakturujących tę usługę.
Mając na uwadze stan faktyczny i prawny Spółka zwróciła się z prośbą o potwierdzenie stanowiska, iż sprzedaż miejsca parkingowego w ramach schematu opisanego w pkt 2 podlegać będzie opodatkowaniu 22% stawką podatku VAT.
podatnik zwraca się z pytaniami, czy:1.uzyskane w wyniku umowy podpisanej z firmą ... z Wielkiej Brytanii przychody należy zakwalifikować do przychodów działalności gospodarczej, czy też do przychodów z działalności wykonywanej osobiście?2.za datę uzyskania przychodu należy uznać dzień wystawienia rachunku, czy też datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy oraz dokonać przeliczenia przychodu
podatnik zwraca się z zapytaniem, czy wynagrodzenie wypłacone współbadaczom w związku z zawartymi tzw. podumowami można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów?
Czy zakup lokalu mieszkalnego (jego 30% części na której prowadzona będzie działalność gospodarcza) można zaliczyć do środków trwałych i odliczać od podstawy opodatkowania?
Członek spółdzielni zajmuje lokal mieszkalny, posiada tytuł prawny do przedmiotowego lokalu - własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu. W całym lokalu będzie prowadził działalność gospodarczą. Nie zmienia to przeznaczenia lokalu, który nadal będzie lokalem mieszkalnym. Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółdzielnia powinna stosować stawkę 22% do całości czynszu?
w sprawie dotyczącej zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności polegającej na sprzedaży przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą własnościowego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego
Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych możliwe jest bezpośrednie zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków remontowych oraz adaptacyjno-modernizujących w sytuacji gdy lokal, w którym jest prowadzona działalność gospodarcza amortyzowany jest metodą uproszczoną?