Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.666.2024.2.MM
Możliwość opodatkowania działalności gospodarczej ryczałtem.
Możliwość opodatkowania działalności gospodarczej ryczałtem.
Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Obowiązek informacyjny wynikający z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem obcokrajowców będących rezydentami Kanady i właściwych urzędów skarbowych w sytuacji, kiedy nagradzane osoby nie posiadają identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL.
Opodatkowanie ryczałtem – usługi na rzecz byłego pracodawcy.
Opodatkowanie ryczałtem - usługi na rzecz obecnego pracodawcy.
Opodatkowanie ryczałtem - usługi na rzecz byłego pracodawcy.
Obowiązki płatnika (TFI) w związku z przyjętą polityką wynagradzania - dotyczącą osób, które pracują na podstawie: • stosunku pracy, • kontraktu menedżerskiego, umowy zlecenia lub innego stosunku prawnego o podobnym charakterze.
obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki wynagrodzeń osób, do zadań których należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka Towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych
Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Opodatkowanie ryczałtu za wykorzystywanie samochodu prywatnego do służbowych jazd lokalnych.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z uczestnictwem pracowników (w tym członków zarządu) w planie motywacyjnym organizowanym przez spółkę amerykańską.
Czy wynagrodzenie ze stosunku pracy wypłacane w przyszłości Pani X będzie stanowić koszt uzyskania przychodu dla sp. z.o.o w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dozwolone jest odliczenie przez Wnioskodawczynię część przychodów uzyskanych z pracy za granicą w kwocie odpowiadającej 30% diet określonej w przepisach w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu poza granicami kraju? Czy dozwolone jest dokonanie korekty zeznań podatkowych Wnioskodawczyni za lata 2010 2013 uwzględniającej odliczenia na podstawie
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe uzyskane przez Uczestników z tytułu uczestnictwa w Programie powinno być kwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych, a momentem jego powstania jest moment realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa, i czy w związku z tym na Spółce nie ciążą obowiązki płatnika?
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe, uzyskane przez Wnioskodawcę, z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa, powinno zostać zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych?Czy momentem powstania ewentualnego przychodu po stronie Wnioskodawcy będzie moment realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa?Czy ewentualny dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z realizacji
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych koszty paliwa do samochodów stanowiących środki trwałe oraz będących przedmiotem umów leasingu, również w części dotyczącej jazd prywatnych pracowników, które wynikają z wewnętrznych ewidencji przebiegu pojazdu, które stanowią motywacyjne dodatkowe świadczenie rzeczowe
Czy koszty wynagrodzenia i narzutów z tytułu ubezpieczeń społecznych, poniesione na podstawie umowy o pracę zawartej pomiędzy Spółką a Jej jedynym wspólnikiem, mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w świetle art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy istnieje możliwość zaliczenia jako koszt uzyskania przychodu wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy o pracę z jedynym wspólnikiem Spółki i jednocześnie jedynym członkiem Zarządu, która została zawarta w formie aktu notarialnego zgodnie z art. 210 § 2 Kodeksu spółek handlowych i art. 173 § 1 Kodeksu spółek handlowych?
Jak opodatkować dochody uzyskane z tytułu umowy o pracę, działalności gospodarczej wykonywanej na własne nazwisko i w formie spółki partnerskiej?
Czy kwoty wypłacane pracownikom z tytułu użytkowania własnych samochodów do przewozu towarów na trasach lokalnych na rzecz pracodawcy są zwolnione z podatku dochodowego o osób fizycznych ? PD 415/14/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy kwoty wypłacane pracownikom z tytułu użytkowania własnych samochodów do przewozu towarów na trasach lokalnych na rzecz pracodawcy są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych? PD2-4151-94/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy zwrot kosztów używania pojazdu stanowiącego własność pracownika dla potrzeb zakładu pracy stanowi dochód dla tego pracownika objęty podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przyznany miesięczy ryczałt za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych dla Burmistrza, z-cy Burmistrza, insp. ds. melioracji i dróg oraz insp. ds. zamówień publicznych należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy kwoty otrzymane przez pracowników z tytułu kosztów używania pojazdów samochodowych dla potrzeb zakładu pracy w jazdach lokalnych są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ( t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 - z późn. zm. )?