Interpretacja indywidualna z dnia 25 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.214.2024.2.KF
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci kanalizacyjnej.
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci kanalizacyjnej.
Skutki podatkowe darowizny ruchomości i nieruchomości na rzecz małżonki.
Skutki podatkowe wniesienia aportem Aktywów do Spółki.
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci wodociągowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania: czy Gmina będzie działała jako podatnik VAT w odniesieniu do transakcji wniesienia składników majątkowych (Nieruchomości i Ruchomości) aportem do Spółki; czy aport Nieruchomości i Ruchomości do Spółki będzie stanowił zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy; czy aport Nieruchomości będzie zwolniony od VAT na podstawie
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportem do Spółki prawa własności działki wraz z budynkiem i mieniem trwale z nim związanym oraz opodatkowanie stawką podstawową czynności wniesienia aportem do Spółki mienia ruchomego.
Skutki podatkowe odpłatnego przekazania sieci wodociągowej.
Obowiązek dokonywania - na podstawie art. 90c ustawy oraz przepisów ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo zamówień publicznych - korekty podatku naliczonego odliczonego od wydatków na nabycie środków trwałych powstałych w wyniku inwestycji pn. . Sposób dokonania korekty podatku odliczonego z tytułu przedmiotowej inwestycji.
Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT dla transakcji sprzedaży działki zabudowanej oraz ruchomości.
Z uwagi na zmianę przeznaczenia inwestycji wodno-kanalizacyjnych o wartościach początkowych przekraczających 15 tys. zł oddanych do użytkowania w latach 2011-2016, Gmina od dnia centralizacji rozliczeń VAT, jest zobowiązana do dokonania korekt odliczonego podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług służących realizacji inwestycji, zgodnie z zasadami określonymi w art. 86 ust. 2a-2h w
Brak obowiązku dokonywania - na podstawie art. 90c ustawy - korekty podatku naliczonego odliczonego od wydatków na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oddaną do użytkowania w latach 2007-2010 Obowiązek dokonywania - na podstawie art. 90c ustawy - korekty podatku naliczonego odliczonego od wydatków na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oddaną do użytkowania w 2015 r. Obowiązek dokonywania na podstawie
Czy w przypadku uznania, że dostawa Sieci gazowej stanowi czynności zwolnioną z podatku od towarów i usług, po stronie Spółki powstanie obowiązek podatkowy w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zwolnienie od podatku aportu nieruchomości oraz ruchomości.
Czy Gmina zbywając przedmioty użytku domowego takie jak noszące ślady użytkowania pojedyncze filiżanki, talerze i inne przedmioty zastawy stołowej nabyte wcześniej na podstawie spadkobrania ustawowego, działa jako podatnik podatku VAT?
Odpłatne przejęcie przez gminę sieci wodociągowej, po upływie 6 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym miało miejsce jej nabycie nie stanowi dla Wnioskodawcy źródła przychodu.
Zbycie przez Gminę urządzeń grzewczych będzie podlegało opodatkowaniu 23% podatku, niezależnie od faktu wykorzystywania ich przez szkoły do czynności zwolnionych od podatku.
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Skutki podatkowe umorzenia udziałów za wynagrodzeniem w formie pieniężnej oraz niepieniężnej.
Czy prowadzona przez Gminę w Centrum sprzedaż pamiątek na rzecz zainteresowanych podlega opodatkowaniu VAT?
Czy transakcja sprzedaży opisanych wcześniej nieruchomości wraz z wyposażeniem kurników (ruchomości) winna być opodatkowana podatkiem od towarów i usług w następujący sposób: 1. w przypadku ruchomości nabytych przez Wnioskodawcę ze stawką zwolnioną sprzedaż tych ruchomości na rzecz X Sp. z o.o. powinna nastąpić ze stawką zwolnioną na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku
Czy Wnioskodawca od budowli pn. droga dojazdowa będzie musiał dokonać korekty w wysokości 4/10 odliczonego VAT oraz czy korekta nie będzie obejmowała ogrodzenia z uwagi na nieprzekroczenie wartości początkowej 15.000 zł (art. 91 ust. 2 powołanej wyżej ustawy)?
Planowana czynność wniesienia aportem rzeczy ruchomych wchodzących w skład inwestycji do istniejącej spółki kapitałowej, spełniająca definicję dostawy towarów, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania dla dostawy działki nr 198/3 wraz z posadowionym na niej ogrodzeniem w zamian za odszkodowanie.
1. Czy rozważany aport budynków, budowli lub ich części wchodzących w skład inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które przez okres co najmniej 2 lat były wydzierżawione na rzecz ZGK, będzie dostawą towarów zwolnioną z VAT? 2. Czy rozważany aport budynków, budowli lub ich części wchodzących w skład inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które przez cały okres ich użytkowania były nieodpłatnie udostępnione jednostce