Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.359.2024.1.MM
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Możliwa zmiana formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Dotyczy skutków podatkowych przekształcenia spółki komandytowej w spółkę kapitałową.
sposób prowadzenia dokumentacji dotyczącej wyrobów akcyzowych
Sposób rozliczenia podatku należnego w związku z zamówieniem u wykonawcy z Chin formy wtryskowej, która nie zostanie zaimportowana do Polski.
Warunki zastosowania przez płatnika zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 updop w odniesieniu do dywidend (zaliczek na dywidendy) wypłacanych w formie pieniężnej lub w drodze potrącenia wzajemnych należności udziałowcowi duńskiemu, na którego udziałach ustanowiono zastaw zwykły i zastaw rejestrowy.
brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w trybie art. 89b ustawy o VAT
Sprzedaż nieruchomości, która była miejscem prowadzenia działalności gospodarczej
Czy odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Form wykorzystywanych przez Dostawców do produkcji komponentów na rzecz Spółki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, jeżeli fakt korzystania przez Dostawców z Form będących własnością Spółki jest uwzględniany przez Dostawcę przy kalkulacji ceny sprzedaży komponentów na rzecz Spółki, niezależnie od faktu uregulowania tej kwestii w formie pisemnego
Czy w świetle uiszczenia wpłaty i dokonania zmiany przysługującego prawa do zajmowanego lokalu na własnościowe oraz ustanowienia prawa odrębnej własności lokalu, jak również sprzedaży lokalu Zainteresowana ma obowiązek zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy w przypadku Wnioskodawcy podatek dochodowy może być płacony w formie ryczałtu?
Czy podatnik w 2004 mógł odliczyć od podstawy opodatkowania darowizny w kwocie przewyższającej 350 zł, na rzecz następujących instytucji: Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Diecezjalne Stowarzyszenie Świętowojciechowa Rodzina Misyjna, Stowarzyszenie Dzieło Ks. Cz. Białka?
1.Czy w przypadku przekazania darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła będzie ona podlegała limitowaniu do kwoty stanowiącej 6% dochodu określonej w art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też będzie ona mogła być odliczona od podstawy opodatkowania w pełnej przekazanej wysokości? 2.Czy aby móc odliczyć od podstawy opodatkowania
Czy dochody z udostępnienie określonej powierzchni internetowej w celach reklamowych innych firm, może rozliczać na ogólnych zasadach składając deklarację PIT-53?
Zasadność ujęcia w podatkowej księdze przychodów i rozchodów kosztów podatkowych po utracie prawa do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego w trakcie roku podatkowego, tj. od dnia 30 września 2005r., dotyczących usług podwykonawców udokumentowanych fakturami z datą miesiąca września, otrzymane i opłacone w październiku 2005r.
Czy mogę jednocześnie prowadzić działalność gospodarczą jednoosobową zarejestrowaną na zryczałtowanym podatku dochodowym, a inną w spółce na podatku liniowym?
Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W najbliższym czasie zacznę wykonywać usługi reklamowe. Z chwilą wykonania tego typu usług stracę prawo do zryczałtowanego podatku dochodowego i będę zobligowany do zmiany formy opodatkowania na zasady ogólne. Czy będę mógł wybrać sposób opodatkowania dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej