Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.93.2024.2.DK
Określenie wysokości przychodu pracownika z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia.
Określenie wysokości przychodu pracownika z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia.
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym zapewnieniem zakwaterowania oddelegowanym zleceniobiorcom.
Zwolnienie od podatku VAT usług fizjoterapeutycznych. Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności nieodpłatnego udostępnienia obiektu w celu umożliwienia klientom korzystania z usług świadczonych przez fizjoterapeutów.
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dotyczącego świetlicy, w sytuacji kiedy świetlica ta będzie zarządzana i nieodpłatnie udostępniana na rzecz mieszkańców przez gminę.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym zapewnieniem zakwaterowania oddelegowanym pracownikom.
Uznanie udostępnienia sieci w celu usunięcia kolizji za czynność nieopodatkowaną.
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dotyczącego świetlicy, w sytuacji kiedy świetlica ta będzie zarządzana i nieodpłatnie udostępniana na rzecz mieszkańców przez gminę.
W zakresie kwestii prawa do odliczenia podatku VAT.
Brak prawa do odzyskania w całości lub w części kwoty podatku naliczonego (w drodze odliczenia lub zwrotu tego podatku) wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją inwestycji pn. „…”.
Nieopodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia Świetlicy oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Skutki podatkowe korzystania z udostępnionej przez Kancelarię infrastruktury, materiałów i wsparcia pracowników Kancelarii w celu wykonywania usług wynikających z umowy.
Ustalenie, czy w przypadku zmiany niektórych lub wszystkich Umów w sposób wskazany w opisie, także w odniesieniu do umów zawieranych z nowymi współpracownikami, Kancelaria będzie mogła nadal zaliczać do kosztów uzyskania przychodów koszty związane z nabyciem i utrzymywaniem infrastruktury udostępnianej Współpracownikom takich jak odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych
Ustalenie, czy Wnioskodawca uprawniony jest do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych i innych kosztów związanych z powierzchniami magazynowymi, socjalno-biurowymi i administracyjną oraz sprzętami i urządzeniami należącymi do Spółki, które są udostępniane dostawcom wyłącznie na potrzeby współpracy z Wnioskodawcą - bez dodatkowych opłat.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom dostępu do platformy.
Podatek od towarów i usług, w zakresie ustalenia, czy nieodpłatne udostępnianie mieszkańcom przydomowych oczyszczalni ścieków stanowi czynność podlegającą ustawie VAT, prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków; prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Brak powstania przychodu w przypadku nieodpłatnego otrzymania przez Spółkę naniesień na nieruchomości powstałych w wyniku przeprowadzonych robót drogowych wykonanych w ramach Inwestycji oraz brak przychodu z tytułu nieodpłatnego udostępnienia nieruchomości na cele Inwestycji.