Czy przy sprzedaży mieszkania jego niezamortyzowana wartość może być kosztem spółki
Opodatkowanie sprzedaży mieszkania z garażem wykorzystywanego w działalności gospodarczej i wprowadzonego do ewidencji środków trwałych.
W zakresie opodatkowania sprzedaży lokalu mieszkalnego i przeznaczenia środków z odpłatnego zbycia i środków własnych na zakup domu (cele mieszkaniowe).
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.
W przypadku odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego upływ 5-letniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca roku, w którym małżonkowie nabyli ten lokal w ramach wspólności małżeńskiej ustawowej.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku i nieodpłatnego działku spadku po rodzicach.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości przy osobie małoletniej i ustawie o spadkach i darowiznach.
Czy Wnioskodawczyni zobowiązana jest do odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Z uwagi na panujący w małżeństwie Wnioskodawczyni ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej nie można wyodrębnić udziałów, które Wnioskodawczyni oraz jej mąż posiadali w chwili nabycia lokalu mieszkalnego. Z tego względu Wnioskodawczyni nie mogła ponownie nabyć udziału w przedmiotowym mieszkaniu, ani w drodze dziedziczenia, ani w drodze działu spadku. W związku z powyższym nabycie przez Wnioskodawczynię
Na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 oraz art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, odpłatne zbycie w dniu 17 grudnia 2020 r. odziedziczonej po mamie w 2019 r. nieruchomości nie stanowi źródła przychodu gdyż nastąpiło ono po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie do majątku wspólnego przez spadkodawczynię i jej małżonka, czyli od 1994
Nabycie przez Wnioskodawczynię lokalu mieszkalnego, stosownie do art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nastąpiło w 2008 r., tj. w momencie jego nabycia do majątku wspólnego małżonków. Z tej przyczyny planowane odpłatne zbycie udziału w prawie własności tego lokalu nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, z uwagi na upływ pięcioletniego terminu
Dochód uzyskany w 2020 r. ze sprzedaży udziałów w prawie własności mieszkania stanowiący różnicę pomiędzy przychodem określonym zgodnie z art. 19 a kosztami uzyskania przychodu o których mowa w art. 22 ust. 6c i 6d podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na zasadach określonych w art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Mając na uwadze treść wniosku należy stwierdzić, że jeżeli Wnioskodawczyni wraz z mężem w dniu 15 lipca 1994 r. nabyła lokal mieszkalny do małżeńskiej wspólności majątkowej, to nie można wyodrębnić udziałów, które Wnioskodawczyni oraz jej mąż posiadali w chwili nabycia własności lokalu mieszkalnego. Z tego względu Wnioskodawczyni nie mogła ponownie nabyć udziału w przedmiotowym prawie, ani w drodze
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej lokalu mieszkalnego przy ustalaniu dochodu z jego sprzedaży
Spółka jawna nabyła na podstawie umowy o dożywocie lokal mieszkalny w 2008 r. Kupiony lokal wprowadziła do ewidencji środków trwałych. Od lokalu dokonuje odpisów amortyzacyjnych. W grudniu tego roku spółka planuje sprzedać ten lokal. Jak będzie opodatkowana ta sprzedaż?
1) Czy Wnioskodawczyni może uznać spłatę kredytu i odsetek, który wzięła na firmę na budowę budynku mieszkalno-usługowego w ramach działalności gospodarczej, jako wydatki na cele mieszkaniowe? 2) Czy Wnioskodawczyni jest zwolniona z podatku dochodowego od sprzedanego w 2012 r. mieszkania z działką pod budowę zakupioną w 2006 r.?
Czy kwota Świadczenia, jaką Wnioskodawca poniesie na rzecz Właściciela może być uznana za koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?Czy wydatek z tytułu Świadczenia może być uznany za koszt inwestycji, który powinien być rozpoznany w kosztach uzyskania przychodów Wnioskodawcy w momencie dokonania sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych przez Wnioskodawcę?
Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty środków pieniężnych nabywcy lokalu na rachunek depozytowy notariusza.