Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik oraz braku obowiązku zapłaty podatku VAT od zakupionego środka trwałego w związku z likwidacją działalności gospodarczej.
Czynność wycofania do majątku prywatnego Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy i nie spowoduje obowiązku korekty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na Nieruchomości na podstawie art. 91 ustawy.
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej ryczałtem.
Likwidacja jednego z wydziałów produkcyjnych nie oznacza zmiany rodzaju działalności. Jeśli więc podatnik w jej ramach likwiduje nie w pełni zamortyzowane środki trwałe, to stratę z tym związaną może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu (wyrok NSA z 11 stycznia 2024 r., sygn. akt II FSK 1994/23).
Zbycie udziałów w działkach wykorzystywanych w działalności gospodarczej Spółki cywilnej oraz udziałów w działkach nabytych do majątku prywatnego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia lokalu użytkowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe sprzedaży składników majątkowych pozostałych na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe zbycia udziału w nieruchomości mieszkalnej.
w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
brak obowiązku wykazania w spisie z natury sporządzonym w związku z likwidacją działalności gospodarczej lokalu, w odniesieniu do którego upłynął okres korekty, o którym mowa w art. 91 ustawy, brak obowiązku korekty odliczonego podatku naliczonego stosownie do art. 91 ustawy w przypadku darowizny przedmiotowego lokalu po zakończeniu działalności
Czy po stronie Zainteresowanych powstanie obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży przedmiotowego lokalu użytkowego o powierzchni 25,7 m2?
W zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych w związku z rozwiązaniem spółki komandytowej.
Czy sprzedaż nieruchomości, która była składnikiem majątku prowadzonej działalności gospodarczej tytko w części powierzchni i która to część została wycofana z majątku związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, a od wycofania jej z majątku firmy nie upłynęło 6 lat kalendarzowych będzie przychodem z prowadzonej działalności gospodarczej? Jeżeli sprzedaż będzie przychodem, to czy wielkość przychodu
Podatnik ma lokal użytkowy będący środkiem trwałym w jego firmie. Chce zlikwidować działalność gospodarczą i sprzedać ten lokal. Czy pieniądze z takiej transakcji będą u niego przychodem?
Z funkcjonowaniem spółek osobowych (tj. spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej czy komandytowej) wiąże się wiele nierozstrzygniętych jednoznacznie problemów w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. Chcąc ograniczyć skalę występowania tych problemów, ustawodawca planuje od 1 stycznia 2011 r. wprowadzić kilka nowych rozwiązań podatkowych dla tych spółek.
Opodatkowanie przychodów z tytułu najmu budynku użytkowego i lokal mieszkalnych po likwidacji działalności gospodarczej ryczałtem ewidencjonowanym stawką 8,5% przychodu.
1) Czy po opodatkowaniu sprzedaży nieruchomości podatkiem dochodowym od osób prawnych, środki pieniężne przypadające Wnioskodawczyni w wysokości 1/3 części, otrzymane po likwidacji uczelni, będą wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych? 2) W jaki sposób nastąpi opodatkowanie Wnioskodawczyni po przekazaniu, po likwidacji uczelni, na Jej własne cele 1/3 części nieruchomości?