Zmiana interpretacji indywidualnej z dnia 30 września 2024 r., Szef Krajowej Administracji Skarbowej, sygn. DOP8.8013.2.2024
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z pobieraniem towarów przez Franczyzobiorcę oraz prawidłowości wystawienia faktury.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi: obowiązek podatkowy, faktura zbiorcza, prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, wystawianie faktur zbiorczych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów, rozpoznania przychodu oraz kontynuacji amortyzacji w związku z umową franczyzy (toolingu).
Brak obowiązku zapłaty podatku VAT od towarów dostarczanych przez franczyzodawcę.
Prowadzę sklep z odzieżą i mam podpisaną umowę franszyzy z firmą M. Kupuję od nich towar na fv rozliczaną "metodą kasową" . Każda z tych fv ma trzy pozycje: 1) towar do zapłaty (znak +), np.100; 2) pozycja wartość prowizji (znak -), np. 20 zł; 3) pozycja Razem ( znak +), np. 80 zł. Ja płacę firmie M. wartość zakupionego towaru, czyli to moje 100 zł. VAT naliczony wpada do deklaracji w kwocie różnicy
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów należących do franczyzodawcy oraz towarów tzw. „reginalnych”.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od czynności przekazania sklepu wraz z towarem w związku z zaprzestaniem działalności.
czy ponoszone przez Wnioskodawcę koszty Opłat franczyzowych stanowią koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem przez niego towarów i świadczeniem usług, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji przedmiotowe koszty nie podlegają ograniczeniu, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT.
w zakresie ustalenia, czy ponoszone przez Spółkę wydatki na naprawienie szkody, których pokrycie wynika z umowy z ubezpieczycielem w ramach ustalonej franszyzy redukcyjnej, jak też pokrycie szkód przekraczających franszyzę stanowią koszty uzyskania przychodów
opodatkowanie wypłaty z tytułu franszyzy redukcyjnej
Podatnik ma zamiar otworzyć sklep w ramach sieci franczyzowej znanej firmy. Musi zapłacić sporą opłatę wstępną. Jak ją potraktować podatkowo?
w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków.
Ponieważ prawa majątkowe nie zostały przez Spółkę nabyte, a przeszły na nią w ramach sukcesji podatkowej poprzez przejęcie przedsiębiorstwa, które je wytworzyło to przychody uzyskiwane przez Spółkę z opłaty franczyzowej nie stanowią przychodów ze źródła zyski kapitałowe. Odsetki od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę w celu nabycia udziałów innej spółki mają w całości związek z przychodami kwalifikowanymi
Uznanie przesyłania faktury w formacie PDF za wydanie faktury
Wypłata odszkodowania do kwot objętych mechanizmem franszyzy redukcyjnej.
Prawidłowość wystawienia faktur zbiorczych.
Kwalifikacji do przychodów z zysków kapitałowych przychodów z tytułu licencji do praw majątkowych udostępnianych Franczyzobiorcom: - które nie stanowią u Wnioskodawcy wartości niematerialnych i prawnych - które stanowią u Wnioskodawcy wartości niematerialne i prawne.
Planowane przez Wnioskodawcę wysyłanie faktur elektronicznych w formacie pliku PDF z wykorzystaniem i za pośrednictwem infrastruktury A związanej z aplikacją mobilną, na adres e-mailowy wskazany przez nabywcę podczas akceptacji regulaminu aplikacji mobilnej, w którym wyraził żądanie otrzymywania faktur w formie elektronicznej, będzie spełniało przesłanki do uznania, że nastąpi wydanie faktury w myśl
Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na naprawienie szkody, których pokrycie wynika z umowy z ubezpieczycielem w ramach ustalonej franszyzy redukcyjnej, jak też pokrycie szkód przekraczających franszyzę stanowią koszty uzyskania przychodów?
opodatkowanie wypłaty tzw. franszyzy redukcyjnej