Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.189.2024.2.MBN
Uznanie transakcji sprzedaży myjni samoobsługowej za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie transakcji sprzedaży myjni samoobsługowej za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podatek akcyzowy, który dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji, zużycia oraz sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej oraz agregatach prądotwórczych
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług od wydatków związanych z realizacją Inwestycji.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki.
Prawo do zwolnienia z akcyzy wyrobów energetycznych; prawo do zwolnienia z akcyzy wyprodukowanej energii elektrycznej; obowiązek rejestracji.
Przedmiot transakcji sprzedaży stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz uznanie Transakcji za czynność wyłączoną spod opodatkowania podatkiem VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży udziału w nieruchomości.
Zwolnienie od podatku sprzedaży udziału w zabudowanej działce.
Skoro omawiana we wniosku planowana transakcja sprzedaży nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i nie będzie z tego podatku zwolniona, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż Nieruchomości nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług.
Opisany zespół składników materialnych i niematerialnych obejmujący Wydział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i jego zbycie nie będzie podlegało opodatkowaniu
Brak opodatkowania sprzedaży działek.
Brak prawa do zwrotu podatku w związku z realizacją projektu.
brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Czy przyszła sprzedaż działek budowlanych, których Wnioskodawczyni jest właścicielem i udziału w innych działkach będących we współwłasności z krewną podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwrotu ulgi budowlanej oraz skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Czy od 1 stycznia 2011r. Wnioskodawczyni mogła powrócić do podmiotowego zwolnienia z VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy do limitu należy uwzględnić całkowity obrót czy kwotę prowizji
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu badawczego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu współfinansowanego z funduszu unijnego dotyczącego zintegrowanego systemu informatycznego.
Czy w świetle istniejącego stanu faktycznego Gmina X posiada prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w fakturach otrzymanych od wykonawcy inwestycji? Jednocześnie, jeżeli Gmina ponosi koszty bieżącego utrzymania obiektów tj. monitoringu, dostarczania wody, odprowadzania ścieków, opłat za energię elektryczną oraz naprawy bieżące, czy może odliczyć podatek naliczony określony
Czy w opisanym stanie faktycznym, w procesie ustalenia wysokości rocznego obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług należy uwzględnić wartości wykazane w fakturach korygujących do faktur wystawionych w latach poprzednich?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu remontu budynku Wiejskiego Domu Kultury w ramach PROW.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu inwestycji niezwiązanej z czynnościami opodatkowanymi.