Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.394.2024.3.MN
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Możliwość uznania przelewu za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Zmiana formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej.
Możliwość opodatkowania przychodów z działaności gospodarczej podatkiem liniowym
Możliwość zastosowania 19% stawki podatku dochodowego do opodatkowania zysków osiągniętych na terenie Polski przez Wnioskodawcę, jako wspólnika niemieckiej spółki komandytowej, która będzie posiadała na terenie Polski zakład.
Wybór ryczałtu jako formy opodatkowania za pośrednictwem przelewów PPE.
Możliwa zmiana formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat.
Pojawiła się szansa dla podatników, którzy nie złożyli w odpowiednim terminie pisemnego oświadczenia o wyborze podatku liniowego lub ryczałtu, ale zapłacili zaliczki na podatek i wskazali to w tytule przelewu do urzędu skarbowego
Zwolnienie z opodatkowania dostawy budynku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT przy dostawie ww. nieruchomości.
Uznanie za działalność gospodarczą sprzedaży nieruchomości. Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Prawo do rezygnacji z tego zwolnienia i wybór opcji opodatkowania ww. sprzedaży.
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w związku z dostawą Nieruchomości (działek nr 1/1, 2/2 i 3/3), opodatkowania podatkiem VAT dostawy Nieruchomości na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących dostawę Nieruchomości przez Spółkę Kupującą.
Podatnicy, którzy przez cały 2022 r. byli opodatkowani podatkiem liniowym albo ryczałtem ewidencjonowanym mogą zmienić dotychczasową formę opodatkowania na skalę podatkową. Zmiany dokonują w zeznaniu rocznym składanym za 2022 r. Wybór skali podatkowej dotyczy tylko 2022 r. i nie obowiązuje w 2023 r. i kolejnych latach podatkowych.
Początek roku to okres, w którym podatnicy muszą złożyć liczne wnioski, oświadczenia i zawiadomienia podatkowe. Przedstawiamy ich tabelaryczny przegląd z podziałem na poszczególne podatki.
w zakresie możliwości zastosowania 19% stawki podatku dochodowego do opodatkowania zysków osiągniętych na terenie Polski przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki komandytowej z siedzibą w Niemczech, posiadającej na terenie Polski zakład
w zakresie możliwości zastosowania 19% stawki podatku dochodowego do opodatkowania zysków osiągniętych na terenie Polski przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki komandytowej z siedzibą w Niemczech, posiadającej na terenie Polski zakład
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą rozliczył się w lutym br. za 2013 r. wspólnie z żoną. Na początku maja br. złożył korektę zeznania, w którym rozliczył się sam. Po kilku dniach otrzymał z urzędu skarbowego informację, że nie miał prawa do dokonania korekty i złożona korekta jest bezskuteczna. Czy urząd skarbowy ma rację?
Czy przychody z najmu mogą zostać opodatkowane przez jednego z małżonków podatkiem zryczałtowanym w stawce 8,5%?
Czy w latach 2013-2014 Wnioskodawczyni winna być płatnikiem zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych, czy płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych?
możliwości opodatkowania dochodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (czyli tzw. podatkiem liniowym)