Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.619.2024.1.MC
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania związanego z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania związanego z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Możliwość uznania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży płazów za przychody z działalności rolniczej.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania otrzymanego w związku z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Skutki podatkowe otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR.
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Skutki podatkowe otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży ptaszników i gekonów.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze sprzedażą ptaszników na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz brak obowiązku wliczania tej sprzedaży do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży węży z hodowli własnej.
Obowiązki płatnika dotyczących opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży ptaszników i gekonów (jaszczurek).
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży gekonów (...) oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku jako rolnik ryczałtowy dla sprzedaży gekonów (...) w przypadku przekroczenia limitu 200.000 zł, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość skorzystania z ryczałtu ewidencjonowanego oraz zastosowania 3% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego dla sprzedaży bydła opasowego.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez Związek w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji koniowatych, za które Związek pobiera należności.
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.
Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży pajęczaków, pochodzących z własnej działalności rolniczej, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz nie wliczanie do limitu wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży zwolnionej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w związku z dokonywaną sprzedażą ptaszników pochodzących z własnej hodowli.
Zwolnienie od podatku sprzedaży pająków.
Możliwości korzystania ze zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w powiązaniu z art. 2 pkt 15.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych z hodowli pijawek w warunkach laboratoryjnych.
Skutki podatkowe sprzedaży jaszczurek – gekonów orzęsionych.
W zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży entomofagów oraz owadów karmowych, a także rzeczywiście poniesionych kosztów wysyłki wliczonych w cenę sprzedaży.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę pająków, skorpionów oraz owadów karmowych oraz ich wysyłka nie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług w związku ze zwolnieniem z art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.