Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.647.2024.1.KFK
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Wycofanie z majątku Spółki i przekazanie na rzecz Wspólników nakładów związanych z budową i ulepszeniem budynku magazynowo-socjalnego będzie stanowić nieodpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Spółka nie będzie mieć obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości z majątku spółki i nieodpłatnego przekazania go do prywatnego majątku wspólników.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości A i B do fundacji oraz podleganie opodatkowaniu i brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości C do fundacji.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania, w drodze uchwały wspólników, nieruchomości z działalności spółki cywilnej do majątku prywatnego wspólników.
Opodatkowanie bezpłatnego przekazania praw własności intelektualnej.
Czy nieodpłatne przekazanie w ramach umowy użyczenia składników majątkowych opisanych w opisie zdarzenia przyszłego Spółce przez Gminę będzie wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Czy poniesione przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wydatki na zaprojektowanie oraz na wybudowanie infrastruktur sieci wodociągowej i kanalizacyjnej - w celu ich nieodpłatnego przekazania na rzecz przedsiębiorstwa wykonującego zadania gminy tj. P - będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, oraz czy poniesione przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przekazania wspólnikom samochodów osobowych wykupionych z leasingu.
Opodatkowanie czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości i przekazania jej nieodpłatnie wspólnikom.
W zakresie zwolnienia z podatku nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności przeniesienia przedsiębiorstwa na własność osoby fizycznej będącej wspólnikiem spółki jawnej tytułem spłaty udziału w majątku tej spółki, uznanie czynności przeniesienia zespołu składników majątkowych przedsiębiorstwa na rzecz osoby fizycznej będącej wspólnikiem spółki jawnej tytułem spłaty udziału w majątku tej spółki
Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przejęcia systemu energetycznego przez wspólnotę.
Nieodpłatne wycofanie nieruchomości ze spółki jawnej do majątków prywatnych wspólników.
Nieodpłatne przekazanie na rzecz wspólników majątku w ramach likwidacji Spółki, tj. nieruchomości niezabudowanej, przy nabyciu której nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego, nie będzie stanowiło odpłatnej dostawy towarów.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania zorganizowanych części przedsiębiorstwa do jednoosobowych działalnosci gospodarczych wspólników.
Skutki wycofania nieruchomości ze spółki jawnej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla nieodpłatnego przekazania budynku do majątku osobistego wspólników oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem budynku z działalności gospodarczej.
Ustalenie, czy: - Wnioskodawca będzie miał prawo do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów całego wydatku związanego z nabyciem towaru, ostatecznie sprzedanego w ramach promocji za symboliczną złotówkę, zarówno w sytuacji gdy sprzedaż dotyczy podmiotów powiązanych jak i niepowiązanych, - wartość nominału Karty Podarunkowej zapłacona na podstawie noty księgowej będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny koparki na rzecz żony po uprzednim nabyciu od leasingodawcy.