Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.664.2024.1.KF
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Brak obowiązku zwrotu podatku VAT w związku z otrzymaniem faktur korygujących mimo braku zwrotu wpłaconych zaliczek.
1) Czy do okresu co najmniej 2 lat nieprzerwanego spełniania warunków wskazanych w art. 24m ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT, o którym mowa w art. 24m ust. 2 ustawy o CIT wlicza się także okres spełniania tych warunków przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2022 r., tj. przed wejściem w życie przepisów Rozdziału 5b ustawy o CIT dotyczących spółek holdingowych? 2) Czy dochód osiągnięty przez Wnioskodawcę w
Ulga mieszkaniowa nabycie nieruchomości i jej remont (kolejność wydatków).
Czy uzyskane kwoty w formie zaliczki i zadatków na podstawie umowy przedwstępnej, tj. przed datą zawarcia umowy sprzedaży i wydatkowane na zakup kolejnego mieszkania, jego remont, opłaty notarialne i prowizję pośrednika Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć jako dochód zwolniony z opodatkowania i tym samym skorzystać z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym
Czy przychód należy rozpoznać w dacie wykonania robót potwierdzonego protokołem wykonania robót?
Czy płatności zarachowywane i otrzymywane przez A. zgodnie z Harmonogramem Płatności, na podstawie Świadectwa Zakończenia Etapu Realizacji - w zakresie, w jakim nie odzwierciedlają faktycznego zaangażowania A. w prace objęte danym Etapem Realizacji - stanowią płatności, o których mowa art. 12 ust. 4 pkt 1 updop?Czy przy strukturze kontraktu przedstawionej w stanie faktycznym, prawidłowe jest stanowisko
Czy płatności, które Spółka otrzymała po wykonaniu poszczególnych etapów i zadań określonych w Umowie stanowią przychody Spółki w momencie odbioru etapu lub zadania określonego w Umowie, nie później niż w dniu wystawienia faktury? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy płatności, które Spółka otrzyma po wykonaniu poszczególnych etapów i zadań określonych w Umowie będą stanowić przychody Spółki w momencie odbioru etapu lub zadania określonego w Umowie, nie później niż w dniu wystawienia faktury? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy płatności które Wnioskodawca otrzyma dotyczące tych etapów Kontraktu, które nie są związane z wykonaniem jakichkolwiek robót budowlanych, dostawą urządzeń, czy też świadczeniem usług na rzecz Zamawiającego przez Wnioskodawcę i nie wiążą się z poniesieniem przez Wnioskodawcę bezpośrednich kosztów dotyczących realizacji tych etapów, gdyż dotyczą zakresu prac, których wykonanie i zakończenie nastąpi
Czy przychód w wysokości ceny należnej z tytułu zbycia Wierzytelności powinien zostać rozpoznany przez Spółkę w momencie jej zbycia, na podstawie art. 12 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm., dalej: ustawa o CIT)?
Czy płatności które Wnioskodawca otrzyma od Zamawiającego dokonywane w etapach określonych w Harmonogramie do momentu odbioru przez Zamawiającego Przedmiotu Kontraktu będą mogły zostać uznane za należności pobrane na poczet dostaw towarów i usług (zaliczki), które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych i nie będą stanowić przychodów podatkowych stosownie do art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy
Czy płatności otrzymane przez Wnioskodawcę dotyczące tych etapów Kontraktu, które nie są związane z wykonaniem jakichkolwiek robót budowlanych, dostawą urządzeń, czy też świadczeniem usług na rzecz Zamawiającego przez Wnioskodawcę i nie wiążą się z poniesieniem przez Wnioskodawcę bezpośrednich kosztów dotyczących realizacji tych etapów, gdyż dotyczą zakresu prac, których wykonanie i zakończenie nastąpi
Czy płatności otrzymane przez Wnioskodawcę od Zamawiającego dokonywane w etapach określonych w Harmonogramie do momentu odbioru przez Zamawiającego Przedmiotu Kontraktu mogą zostać uznane za należności pobrane na poczet dostaw towarów i usług (zaliczki), które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych i nie stanowią przychodów podatkowych stosownie do art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT?
Czy wpłaconą kwotę zaliczki nie należy uznać za przychód, nie wystawiać faktury i nie uwzględnić w obliczeniu dochodu z tego powodu, że świadczenie nie jest określane w sposób jednoznaczny co do rodzaju towaru lub wykonanej usługi?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu wystąpienia przychodu podatkowego.
Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku otrzymywanych zaliczek w związku z budową domu z bali.
Czy kwoty za uczestnictwo w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży Wnioskodawczyni, wpłacane przez klientów przed wykonaniem usługi powinna traktować jako otrzymanie zaliczki lub przedpłaty i wystawiać na te zaliczki/przedpłaty faktury VAT Marża dla klientów podatników VAT, lub w przypadku osób fizycznych niebędących podatnikami VAT wystawiać takie faktury na ich żądanie?
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
Czy Spółka prawidłowo ustaliła datę powstania przychodu w podatku dochodowym?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży mieszkania będzie korzystał ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mimo tego iż ostateczna umowa sprzedaży w formie aktu notarialnego została zawarta po otrzymaniu kwoty ze sprzedaży mieszkania?
Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych przyjęty przez Spółkę sposób ustalania różnic kursowych od otrzymanych zaliczek jest prawidłowy?
Przedmiotowym wnioskiem Podatnik zwrócił się z prośbą o potwierdzenie prawidłowości swojego stanowiska dotyczącego momentu rozpoznania przychodu z tytułu sprzedaży mieszkań dla celów podatku dochodowego od osób prawnych - zarówno w stanie prawnym obowiązującym w 2006r., jak i w stanie prawnym obowiązującym od 1stycznia 2007r.