Interpretacja indywidualna z dnia 25 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.295.2024.2.SM
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanych stawką VAT w wysokości 0%.
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanych stawką VAT w wysokości 0%.
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Możliwość opodatkowania stawką 0% VAT eksportu towarów.
Zastosowanie – w odniesieniu do dokonanej dostawy do Ukrainy – stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla wykonywanych usług transportu międzynarodowego.
Zastosowanie w każdym z przedstawionych wariantów, stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0% dla eksportu towarów, na podstawie posiadanych dokumentów dotyczących wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej.
Zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla usług transportu drogowego.
W zakresie stosowania stawki podatku w wysokości 0% dla usług transportu międzynarodowego.
Jeżeli w przypadku przewozu towarów importowanych - podatnik nie posiada dokumentu, o którym mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 ustawy, ma obowiązek opodatkować usługę transportu międzynarodowego według stawki właściwej dla tych usług.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do świadczonych usług transportowych.
Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów importowanych do składu celnego na podstawie posiadanych dokumentów.
w zakresie opodatkowania stawką VAT 0% usług transportu międzynarodowego i spedycji w przypadku importu towarów zwolnionych
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie dokumentu celnego
prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z importem towaru
w zakresie właściwego terminu do odliczenia kwoty podatku VAT wynikającej z dokumentu celnego
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów na podstawie dokumentu celnego oraz posiadanej faktury.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego oraz określenie okresu za który przysługuje obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z tego dokumentu celnego
Prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0% w przypadku gdy podatnik nie posiada wszystkich wymaganych dokumentów potwierdzających dokonanie WDT.
Spółka uprawniona jest do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego w rozliczeniu za okres rozliczeniowy (miesiąc), w którym ten dokument otrzymała agencja celna występująca w charakterze przedstawiciela bezpośredniego. W przypadku nieobniżenia podatku należnego w terminie wskazanym wyżej, Spółka może dokonać tego obniżenia w deklaracji podatkowej za jeden
Prawo do zastosowania stawki 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 24 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z ust. 7 pkt 1 tego artykułu, istnieje pod warunkiem, iż uszlachetniony towar opuścił terytorium Wspólnoty, zgodnie z warunkami określonymi w przepisach celnych. Z uwagi na fakt, iż Spółka jak wskazała we wniosku stosuje stawkę 0%, gdy towary, zgodnie z przepisami WKC, zostały wywiezione
uznanie oświadczenia spedytora za dokument o którym mowa w art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy i w konsekwencji dającym prawo do stawki podatku 0% przy dostawie wewnątrzwspólnotowej.
Dotyczy rozpoznania importu usług, opodatkowania usług odprawy celnej, stawek podatku dla świadczonych usług transportu międzynarodowego oraz obowiązku podatkowego.
Termin obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z dokumentu celnego, który pierwotnie otrzymuje agent celny.
Czy Spółka może zastosować 0% stawkę podatku, wystawiając fakturę za wykonaną obsługę celną transportu międzynarodowego (wystawianie dokumentów T1)?