Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.363.2024.2.DT
Opodatkowanie zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku
Opodatkowanie zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia praw udziałowych w spółce z siedzibą w Wielkim Księstwie Luksemburga.
Dochód uzyskany z tytułu sprzedaży spadku po matce podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych, według skali podatkowej określonej w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży udziałów w spadku (prawo majątkowe).
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia: czy wydzielany ze Spółki Dzielonej do Spółki Przejmującej Dział B na moment podziału przez wydzielenie stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz czy planowany podział Wnioskodawcy przez wydzielenie Działu B i przeniesienie go do Spółki Przejmującej będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT, zgodnie
Skoro nabycie ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej odbyło się na podstawie umowy sprzedaży, to umowa ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Prawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym Spółka powinna uwzględniać przychody uzyskane z Faktoringu (tj. cenę zbycia wierzytelności) w kwocie przychodów wykorzystywanej dla kalkulacji tzw. przychodowego klucza alokacji, o którym mowa w art. 15 ust. 2-2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zespół składników materialnych i niematerialnych przenoszony do nowo zawiązanej Spółki 1 oraz zespół składników materialnych i niematerialnych przenoszony do nowo zawiązanej Spółki 2 będzie każdy z osobna stanowił w myśl art. 2 pkt 27e ustawy o VAT zorganizowaną część przedsiębiorstwa i ich zbycie w trybie podziału Spółki Dzielonej przez zawiązanie nowych spółek stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy nie
WIS usługa – udzielenie licencji do autorskiego oprogramowania (...)
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząc podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia ekspektatywy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Opodatkowanie VAT wynagrodzenia podstawowego oraz wynagrodzenia za potencjał zysku; prawo Spółki do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wynagrodzenie podstawowe oraz wynagrodzenie za potencjał zysku.
zastosowanie stawki 8% dla usług wykonania projektu aranżacji wnętrz wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych
Czy wspólnik spółki komandytowej (spółki komandytowej nr 1) występującej z innej spółki komandytowej (spółki komandytowej nr 2) i otrzymującej z tego tytułu wypłatę wartości udziału kapitałowego, który to wspólnik otrzymuje odpowiednią, przypadającą na niego części zysku bilansowego zgodnie z przysługującym mu udziałem w zysku spółki komandytowej nr 1 będzie uprawniony po myśli art. 12 ust. 4 pkt 3a
w zakresie: 1. Czy przychody z odpłatnego zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej należy rozpoznać jako przychody podatkowe z działalności gospodarczej, w wartości ceny określonej w umowie, w momencie zawarcia umowy sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia ogółu praw wynikających z uczestnictwa w spółce osobowej będzie
Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
skutków podatkowych zbycia ogółu praw i obowiązków wynikających z udziału w spółce osobowej
Czy Wnioskodawca, zamieszkały na stałe w Szkocji, tj. na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sytuacji zbycia praw do odszkodowania z tytułu utraty nieruchomości położonej w Polsce, jest objęty obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 1991 Nr 80 poz. 350)?
Czy Wnioskodawczyni, zamieszkała na stałe we Włoszech w sytuacji zbycia praw do odszkodowania za utratę nieruchomości położonej w Polsce, jest objęta obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podateu dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej, powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej, na zasadach ogólnych, określenia momentu opodatkowania przychodu z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej, powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej oraz możliwości rozpoznania jako kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozpoznania jako kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej, powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej, wartości niewypłaconego przez spółkę osobową zysku przypadającego na wspólnika.
Moment rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży akcji.
Skutki podatkowe transakcji zbycia na rzecz podmiotu trzeciego całości praw i obowiązków wynikających z udziału w spółce jawnej.
Przychody i koszty uzyskania przychodu, tj. zastosowania art.12 ust.1 pkt 1, art.12 ust.4 lit.c w zw. z art.14, oraz art.15 ust.1 i art.16 ust.1 updop.