Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 10 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.65.2022.2.SS

WIS usługa – udzielenie licencji do autorskiego oprogramowania (...)

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia – brak daty sporządzenia wniosku (data wpływu 19 kwietnia 2022 r.), uzupełnionego pismami z dnia: 30 maja 2022 r. (data wpływu 30 maja 2022 r.) oraz 2 i 6 czerwca 2022 r. (data wpływu 2 i 6 czerwca 2022 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – udzielenie licencji do autorskiego oprogramowania (…).

Opis usługi: Udzielenie licencji na określony czas do autorskiego oprogramowania (…). Wnioskodawca zajmuje się konstruowaniem i tworzeniem oprogramowania (…) – program do kompleksowej obsługi (…). Licencja w wersji na serwer jest przekazywana na podstawie umowy licencji na rzecz Licencjonobiorcy.

Jako twórca aplikacji Wnioskodawca wykonuje następujące etapy:

1.Planowanie – założenie celu programu, zasady działania, głównego odbiorcy aplikacji.

2.Tworzenie programu – zapisywanie programu w postaci poleceń języka programowania.

3.Kompilacja – w trakcie tworzenia programu w celu przetestowania jego fragmentów należy kompilować program. Kompilacja pozwoli na sprawdzenie poprawności syntaktycznej i semantycznej programu oraz ustala rodzaj i lokalizację błędów.

4.Konsolidacja – w procesie konsolidacji moduły programu, które powstały podczas kompilacji, są łączone w jeden program. Podczas konsolidacji można do programu dołączyć biblioteki lub inne zewnętrzne zasoby.

5.Testowanie – sprawdzanie poprawności działania programu.

6.Optymalizacja – to działanie, którego celem jest poprawienie wydajności działania programu. Przekształcenia kodu źródłowego do postaci, w której będzie on szybciej działał.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00