Interpretacja indywidualna z dnia 15 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.400.2024.4.RM
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla przychodów sklasyfikowanych wg PKWiU 43.21.10.2 i 8,5% stawki dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 33.20.50.0 .
Pana usługi polegające na sprzedaży „skinów” wykorzystywanych w grze (...) będą stanowić usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 2 pkt 26 ustawy o VAT, podlegające opodatkowaniu VAT i niekorzystające ze zwolnienia od podatku w sytuacji, gdy miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania będzie terytorium Polski.
Czy Wnioskodawcy przysługuje, w oparciu o art. 18d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r., prawo do odliczenia, od podstawy opodatkowania przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych, kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczą-rozwojową, o których mowa w stanie faktycznym?
Kompleksowa usługa nauki języka angielskiego, świadczona za pośrednictwem platformy internetowej podlega zwolnieniu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, uznania zasilenia konta za neutralne podatkowo, uznania opisanego świadczenia za usługę elektroniczną oraz zwolnienia z opodatkowania przedmiotowego świadczenia.
WIS USŁUGA – udostępnianie 5 czasopism w formie elektronicznej na okres 7 dni (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
Miejscem świadczenia, a tym samym opodatkowania usługi świadczonej przez Państwa na rzecz podmiotów będących podatnikami w rozumieniu art. 28a ustawy z siedzibą w USA, Anglii oraz z siedzibą na terytorium państwa członkowskiego innego niż Polska (firma z Unii Europejskiej) nie jest/nie będzie terytorium Polski. Zatem, usługa sprzedaży wirtualnych produktów cyfrowych na rzecz nabywcy – podmiotu z siedzibą
WIS USŁUGA – udostępnianie drogą elektroniczną 15 książek (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
Wskazanie, czy usługi polegające na sprzedaży Wirtualnych przedmiotów będą stanowiły usługi elektroniczne oraz wskazanie, czy Wnioskodawca będzie występować w roli podatnika w odniesieniu do transakcji sprzedaży Wirtualnych przedmiotów w stosunku do Kupujących.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Kursy językowe w formie lekcji video rozpowszechniane za pomocą strony internetowej mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
WIS-W usługa – dostarczanie drogą elektroniczną (za pośrednictwem sklepu internetowego Wnioskodawcy) w formacie .pdf materiału edukacyjnego – kart pracy (…).
Rozliczenie sprzedaży usług elektronicznych i towarów na odległość jest nieprawidłowe w części określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów na rzecz podatników i podmiotów nie będących podatnikami w przypadku gdy znajdują się oni poza terytorium Unii i prawidłowe w pozostałym zakresie.
Obowiązek rejestracji i dokumentacji z tytułu świadczenia na rzecz podmiotu irlandzkiego usług udostępniania powierzchni reklamowej na stronie internetowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z ponoszonymi wydatkami dokonanymi w ramach realizowanego Projektu, z zastosowaniem prewspółczynnika obliczonego zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z 17 grudnia 2015 r.
Od 1 lipca 2021 r. do obrotu gospodarczego i postępowań administracyjnych oraz sądowych zostanie wprowadzony nowy rodzaj korespondencji elektronicznej, czyli e-doręczenia. Doręczenie pisma z wykorzystaniem adresu do e-doręczeń będzie wywierać skutek prawny równoważny z tradycyjnym doręczeniem korespondencji w formie pisemnej. Z czasem e-doręczenia mają stać się dominującą formą wymiany pism. Na wprowadzenie
uznanie świadczonych usług za kompleksowe oraz zastosowania zwolnienia z VAT dla świadczonych usług
Od 1 lipca 2021 r. wejdą w życie zmiany w zakresie rozliczania VAT od sprzedaży importowanych towarów. Zmienią się także zasady opodatkowania sprzedaży wysyłkowej i świadczenia niektórych usług na rzecz konsumentów. Podatnicy dokonujący sprzedaży przez Internet, właściciele platform, dostarczający towary powinni przeanalizować, czy nie dotyczą ich te zmiany.
Opodatkowanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług elektronicznych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej