Czy dywidenda wypłacona wspólnikowi spółki z o.o. będącemu jej pracownikiem jest wynagrodzeniem ze stosunku pracy
Obowiązki płatnika w związku z wykupieniem grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym przekazaniem pracownikom akcji fantomowych.
Wysyłamy naszych pracowników na szkolenia (kursy), które podnoszą ich kwalifikacje związane ze stanowiskiem pracy. Podpisujemy z nimi umowę aby w przypadku rozwiązania stosunku pracy przed upływem roku odzyskać kwotę szkolenia. Czy koszt szkolenia pracowników jest dla nich przychodem ze stosunku pracy i tym samym podlega oskładkowaniu?
W przypadku gdy krąg osób uprawnionych do zakupu oferowanych przez firmę samochodów z rabatem jest potencjalnie nieograniczony i warunki udzielonego rabatu są dla tych osób jednakowe lub porównywalne, u pracowników – kupujących – nie powstanie przychód z tytułu udzielonego rabatu.
W zakresie skutków podatkowych z tytułu zwrotu kosztów przejazdu prywatnym samochodem w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów w postaci ryczałtu, za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych.
Sprzedaż przez Panią akcji Spółki otrzymanych od pracodawcy nieodpłatnie, spowoduje po Pani stronie powstanie przychodu w podatku PIT, który należy zakwalifikować do przychodów z kapitałów pieniężnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychodem tym jest wartość akcji określona przez strony umowy jako cena ich zbycia, z zastrzeżeniem art. 19 ust
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem oddelegowanym pracownikom kosztów noclegu
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu. Przychód
Zwrot kosztów ładowania elektrycznego samochodu służbowego nie stanowi przychodu pracownika, jeżeli jest dokonywany w wartościach faktycznie przez niego poniesionych. Ewentualna nadwyżka ponad poniesiony przez pracownika wydatek na ładowanie powinna albo zostać zwrócona pracodawcy, albo zaliczona do przychodu pracownika ze stosunku pracy. Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej
Otrzymanie nagrody i odprawy oraz wykazanie tych świadczeń w zeznaniu podatkowym za 2021 r. - pobranie części przez syndyka.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem używania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
Rozliczenie w zeznaniu podatkowym środków przekazanych przez zagranicznego pracodawcę.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom poniesionych kosztów tytułem wykorzystania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym - kwalifikacja podatkowa kontrybucji pracodawcy.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym - kwalifikacja podatkowa kontrybucji pracodawcy.
Obowiązek podatkowy w związku z uczestnictwem w programie motywacyjnym
Program motywacyjny - powstanie przychodu w związku z kontrybucją pracodawcy.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym – nabycie akcji za „kontrybucję pracodawcy”.